SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ning Redgate Wealthi investeeringute valdkonnajuht Peeter Koppel arutavad, kuidas leida konkreetseid seoseid erinevate makromajanduse indikaatorite vahel ning mismoodi võivad need mõjutada finantsturge.
- SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor (paremal) ja Redgate Wealthi investeerimise valdkonnajuht Peeter Koppel (vasakul) arutlesid, kuidas majanduskasv suhestub aktsiaturgudega ning kuidas erinevate näitajate jälgimisega võib raha teenida. Foto: Mailis Vahenurm
Saates “Investor Toomase tund“ räägitakse, mida on oluline silmas pidada, et oleks võimalik turgude liikumisest kasu lõigata.
„Intressimäärad ja inflatsioon – kaks asja, mida käsitleme. Kui inflatsioon on intressimääradest kõrgem, reaalintressid on negatiivsed, siis üldiselt põhimõtteliselt tasub osta kulda ja kullatootjaid,“ rääkis Peeter Koppel sel suvel Investeerimisfestivalil.
„Minul isiklikult praeguse seisuga ei ole mitte ühtegi realiseeritud tehingut viimase 20 aasta jooksul, kus ma nagu selle asjaga oleks mööda pannud.“
Lisaks arutatakse, milliseid korrelatsioone leiab ChatGPT. „Pahatihti seisneb pikki perioode, kus see seos on hoopis vastupidine sellele, mis sa võiksid eeldada,“ ütles Mihkel Nestor.
Saate teises pooles keskendutakse, kuidas inflatsioon aktsiaturge soosib, kuid milliseid muid näitajaid tuleks siiski jälgida.
Tänane Investor Toomase tund on salvestatud 2024. aasta Investeerimisfestivalil.
Koppel ja Nestor: sellega on investoril võimatu mööda panna
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Föderaalreserv pole baasintressimäära langetanud 2020. aastast saadik. Nüüd paistab silmapiirilt esimene kärbe, kuid sellega võib kaasneda inflatsioonioht.
Kuigi kodubörs on väike, võib see LHV analüütikute sõnul soodsaid investeerimisvõimalusi pakkuda. Investorid siiski kõhklevad.
Eesti majandus on siiani jätkanud languskursil, kuid näha on ka esimesi paranemismärke ja lootuskiiri, analüüsib SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.