Praegu tasub investoritel otsida ettevõtteid, mis on olnud kõige vihatumad ja mis intresside langusest enim võidavad. Ka Tallinna börsil leidub aktsiad, mida võiks praegu kaaluda, rääkis Swedbanki privaatpanganduse strateeg Tarmo Tanilas.
- Swedbanki privaatpanganduse strateeg Tarmo Tanilas Foto: Mailis Vahenurm
Tanilas viitas, kuidas suurinvestor Warren Buffett on rääkinud, et ta hoiab praegu rohkem vaba raha, et saaks aktsiate hindade langemisel tunda end nagu väike laps kommipoes ja kõike valida. Kuna Balti börsil leidub juba praegu odavaid aktsiaid, saab selle võrdluse siinsele turule üle kanda.
“Mina olen täna isiklikult seal (Balti börsil - toim) nagu väike laps, aga pigem väikese rahakotiga ja iga kuu midagi ostan. Seal on minu jaoks 4-5 nime,” rääkis Tanilas Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Omale huvipakkuvate aktsiatena tõi ta välja näiteks LHV, Ignitise, Tallinna Sadama ja EfTENi.
Intervjuus selgitas ta, miks just neil ettevõtetel võiks paremini minema hakata ja tõi veel teisigi näited börsifirmadest, mis võiksid intressimäärade langemisest võita. Samuti arutles ta laiemalt, mis praegu aktsiaturge mõjutab ja kuidas võiks börsidel sel ja järgmisel aastal minna.
Küsis Juhan Lang.
Tarmo Tanilas käib Balti börsil nagu laps kommipoes
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kõik Tallinna börsi aktsiad on praegu suhteliselt soodsad ja mõned ettevõtted maksavad ka päris toekaid dividende, rääkis investor Ivar Mägi.
Septembriefekt on aastaid börse räsinud, kuid sel aastal oli kõik teisiti. Seda aga mitte minu portfellis — siit kadus septembrituultes ikkagi valusalt kopsakas summa.
Kuigi kodubörs on väike, võib see LHV analüütikute sõnul soodsaid investeerimisvõimalusi pakkuda. Investorid siiski kõhklevad.
Keskpangad langetavad intresse ning investorid otsivad selles tuules uusi võimalusi. Paljud vahepeal ära põlatud ja laenurohkete ettevõtete aktsiad saavad taas uue hoo.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.