Aasta alguses saneerimisavalduse esitanud masinaehituse ja metalli töötlemisega tegelev firma Helmetal IMS läbib selle edukalt, kinnitas ettevõtte saneerimisnõustaja ja Njord advokaadibüroo vandeadvokaat Veikko Toomere.
- Pärnumaa ettevõte Helmetal IMS tegeleb masinaehituse ja metalli töötlemisega. Firma kliendid on peamiselt Põhjamaades. Foto: Ago Tammik
Pärnumaa firma Helmetal IMS on üks positiivne näide, kuidas saneerimismenetlust on võimalik edukalt läbida, ütles Toomere Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Helmetali viis saneerimiseni Soome klient, kes esitas Helmetalile enam kui miljoni eurose nõude. Toomere rääkis, et tihtipeale ei pea saneerimismenetlust kohtule isegi esitama ning võlausaldajatega saab kohtuväliselt kokkuleppele, Helmetal pidi aga Soome kliendiga suhtlema kohtu kaudu. See on läinud edukalt ning tööstusfirma on juba isegi kasumlik.
Kui Eesti ja lähiriikide majandustel läheb hästi, siis ei pea Helmetali pärast üldse muretsema, rääkis Toomere.
Vandeadvokaat tegi juttu ka Planet42st ning mis tingimustel on mõistlikum esitada saneerimis-, mis tingimustel pankrotiavaldus. Samuti selgitas Toomere, miks paljudel juhtudel saneerimis- või pankrotiavaldust ei pea üldse esitama.
Küsis Martin Teder.
Miljoninõude kaela saanud saneerimisel metallitööstusele terendab pääsetee
Seotud lood
Erakordne hinnatõus ja samal ajal Soome kliendi jäikus varem kokkulepitust kinni hoidmisel tõi Eesti töösturile enam kui miljoni eurose nõude, mis viis ettevõtte saneerimisele.
“Olukord on keeruline, kuid mitte lootusetu.“
Investoritele võlgu jäänud idufirma Planet42 esitas avalduse ettevõtte saneerimiseks, järgmisena on vaja läbi rääkida laenude ajatamine ja vähendamine.
Kuidas teha õige valik ning millal on õige aeg tegutseda, et päästa oma ettevõte, või astuda pankrotiteele? Saates "Finantsuudised fookuses" käsitleme ettevõtete saneerimist ja pankrotti – kaht protsessi, mis määravad äri tuleviku.
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Investorite kannatuse proovile pannud PlusPlus Capitali saneerimiskava sai Harju maakohtult hävitava hinnangu, värskelt uue suuromaniku saanud firma tegevjuhi hinnangul teeniks terendav pankrot vaid kodumaise konkurendi huve.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.