Tööandja võib lisaks konkurentsipiirangu leppetrahvile nõuda ka tekitatud kahju hüvitamist
Kui konkurentsipiirangu kokkuleppe puhul on leppetrahv ebamõistlikult suur, võib kohus seda nõudmisel vähendada mõistliku suuruseni. Samas on tööandjal õigus nõuda lisaks leppetrahvile ka talle tekitatud kahju hüvitamist, selgitatakse saates “Teabevara tund”.
Vasakult: Kaisa-Maria Kubpart ja Kristi Sild Foto: Andres Laanem
Kas tööandjal on õigus teada, kes tema töötajatest kuulub ametiühingusse? Kuidas hüvitab töötaja tööandjale tekitatud kahju? Kas koondamise korral on tööandjal kohustus võtta koondatav tööle ilma konkursita? Kui suur peab olema leppetrahv konkurentsipiirangu kokkuleppe rikkumise korral? Kas töötaja peab tööandjale esitama oma lapse andmed?
Neile ja teistele küsimustele annavad saates vastuseid advokaadibüroo WIDEN partner ja vandeadvokaat Kristi Sild ning advokaat Kaisa-Maria Kubpart.
Saadet juhib teabevara projektijuht Külli Seppa.
Tööandja võib lisaks konkurentsipiirangu leppetrahvile nõuda ka tekitatud kahju hüvitamist
Mis on kõige olulisem, mida peaks mõistma enne muudatuse elluviimist? Kes on kõige suuremad vastuseisjad muudatustele? Kas teame, miks muudatusi teeme ja kuidas nende mõju realistlikult hinnata? „Teabevara tund“ keskendub seekord muudatuste juhtimisele.
„Loobumine millestki või millegi lõpetamine on üks raskemaid otsuseid ja üks põhjustest on meid ümbritsev visaduse ja edasipürgimise kultuur“, ütles koolitaja Heiti Pakk saates „Teabevara tund“.
„Teabevara tund“ keskendub seekord riskide ja kriiside juhtimisele töökeskkonnas. Oma kogemusi ja teadmisi jagavad tööohutuse spetsialist ja konsultant Mari-Liis Ivask ning tuleohutuse spetsialist ja kriisireguleerimise ekspert Enn Eberg ettevõttest Protect Estonia OÜ.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.