„Ma ei saa ettevõtjana öelda, et mu plaan on järgnevad kolm kuud või järgmise valimistsüklini. See plaan on 5 või 10 aastat,“ selgitas saates „Tööandjate tund“ autotööstusele komponente valmistava Stoneridge Electronicsi tehase juht Ardo Asperk. Seetõttu ootab ettevõtja ka riigilt konkreetsust majanduspoliitikas.
- Kontsernid on Eestisse küll tehaseid rajanud, kuid kui seis on hapu, saab siit üsna kiirelt kolitud, hoiatab Stoneridge Electronicsi tehase juht. Foto: Julia-Maria Linna
„Riigi ja poliitikute sõnum oma inimestele, ettevõtjatele ja välispartneritele peab olema stabiilne. See ei tohi olla nagu tallesaba, mis käib siia-sinna vastavalt valimiste tuulele. Siis saavad ettevõtjad ka teha plaane,“ lisas ta.
Kontsernis piisab korra tehtavast otsusest ja aastaga ongi tehas Eestist välja kolitud, rõhutab Asperk, miks stabiilsus on oluline.
Mis paneb majanduse kasvama, mida saavad konkurentsivõime kasvatamiseks teha ettevõtjad ja mida riik, kas põhi on nüüd käes ja järgneb kasv, kuidas riiki raha juurde tuua, Eesti majanduse kasutamata võimalustest ja paljust muust räägivad saates Ardo Asperk, Estonian Cell juhatuse liige Siiri Lahe ja Tele2 Eesti juht Margus Nõlvak.
Saatejuht on Rivo Sarapik.
Riik peab stabiilsuse nimel pingutama. Tööstur: tehase kolib siit vaid aastaga
Saatesari “Tööandjate tund” lahkab teemasid, mis takistavad Eesti majanduse konkurentsivõimet ja seeläbi nii ettevõtete kui inimeste heaolu kasvu. Saadet toetab Eesti Tööandjate keskliit.
Seotud lood
Eesti Põhjamaana jõulisem positsioneerimine ja siinse asjaajamise müümine aitab siia meelitada ettevõtteid, kes sõjahirmu tõttu tulemata jääksid. „Kui tahame olla edukad, peame olema osa Põhjamaadest,“ leiab Tallinna Kaubamaja juht Erkki Laugus.
See annab meile konkurentsieelise ja kindluse, et konkurendid kohe kõrval ei saa sama teha, selgitab Eesti käsitööšokolaadi tootja Chocolala asutaja ja juht Kristi Lehtis, miks ettevõte oluliselt innovatsioonile panustab. “Endal on piinlik, kui midagi põnevat ei tee.”
“Meil on ettevõttes lühiajaline vaade 3–5, pikaajaline vaade kümme aastat tulevikku. Riigil sellist vaadet pole või siis pole seda ettevõtjatega jagatud ja sellest tulevadki pahameel ning ebakindlus,” vastas saates „Tööandjate tund“ Tallinna Kaubamaja juht Erkki Laugus küsimusele, kas ettevõtjad on liiga pessimistlikud ja vingume end vaeseks.
Sõnad on õiged, kuid neile peavad nüüd järgnema ka õiged ja majanduse arengut tagavad teod, hindavad ettevõtjad uue valitsuse sõnastatud lubadusi. Senisest paremat dialoogi ettevõtjatega värske majandusminister ka lubab.
Viimaste aastate arengu najal on selge, et Põhja-Tallinnast on kujunemas pealinna uus 15 minuti linna põhimõtetel toimiv hot-spot. Selle keskpunktiks jääb kaasaegse hingamise saanud endine Volta tööstuskvartal, mis üllatab linnaelanike juba sel sügisel nii mõnegi kauaoodatud uudisega.