Korterite turul ületab pakkumine endiselt nõudlust ning ostjad saavad hindu dikteerida, aga iga kuuga muutuvad läbirääkimised keerulisemaks, rääkis Arco Vara kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste.
- Korterite järelturul pakkumist jagub. Foto: Liis Treimann
See, et uute korterite aastalõpu sooduskampaaniad lõppevad jõuludega ära, ei tähenda seda, et arendajad ei ole nõus tegema samasugust allahindlust ka veebruaris, märtsis või isegi hiljem, ütles Eliste Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Turul on endiselt teatepulk ostjate käes ning allahindlusi tehakse ka järelturul tihti. Küll aga on läbirääkimised viimastel kuudel keerulisemad, sest tehingute arv on alates aasta algusest 8-9 protsenti kasvanud, mis tähendab, et pakkumist jääb aina vähemaks, selgitas kinnisvaraanalüütik.
Eliste rääkis veel, kuidas on kõikunud kinnisvarahinnad ja mida need teevad tuleval aastal. Juttu tuli ka sellest, kui palju võivad maksumuudatused kinnisvaraturgu kõigutada.
Vestles Janno Riispapp.
Korteriostjate trump libiseb käest: allahindlused harvenevad
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täiendatud majandusministri kommentaariga
Rahvusvaheline elektroonikatööstus Ericsson otsustas Tallinna planeeritud tehase ehitusest loobuda ja 155 miljoni eurone investeering Eestisse jääb ära.
Tallinna vanalinna märgiline keskaegne Kolme Õe hoonekompleks, kus kunagi töötas üks linna kalleimaid hotelle, leidis omaniku.
Logistikasektor on hetkel madalseisus, suurte pindade üürijaid on vähe, rääkis RE Kinnisvara partner ja juhtiv konsultant Andi Pleskovski, kes soovitas ettevõtetel olla ettevaatlik, enne kui oma olemasolevatest ruumidest loobuvad.
Väikesest Tallinna südalinna kvartalist on kujunemas Eesti finantskeskus – siit on üksnes tänavu pumbatud kohalikku majandusse üle 5,1 miljardi euro. Uued kerkivad kõrghooned tõotavad Maakri tänava sisu ja iseloomu kõvasti ümber kujundada.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.