Aasta alguses Ensto Estonia tegevjuhina alustanud Margus Leinbock räägib saates "Tööstusuudised eetris", kuidas möödusid viimased poolteist aastat tehasejuhina ja milliseid muutusi uus amet kaasa toob, mis on tema töölaual kõige olulisemad teemad.
- Ensto Estonia tegevjuht Margus Leinbock. Foto: Harro Puusild
Räägime ettevõtte majandustulemustest, tulevikuplaanidest ja investeeringutest, tööjõust, Eesti inseneeria olukorrast, tööstuse konkurentsivõimest ja paljust muust.
Leinbock räägib saates, et uute tehasejuhti pole plaanis palgata. „Detsembris alustas meil tööd tootmisjuht, selle positsiooni sai samuti inimene ettevõtte seest. Minu positsioon on tehasedirektor ja tegevjuht,“ lisab ta.
2025. aasta plaanide kohta ütleb värske tegevjuht, et olulisemate ülesannete hulgas on näiteks uute toodete juurutamine ja kvaliteet. „Sisemine kvaliteet, tarnijate kvaliteet, protsesside kvaliteet,“ loetleb ta.
Leinbocki sõnul valmistub ettevõte juba praegu 2026. aasta kasvuks ja selleks on vaja alanud aastal ära teha mõned investeeringud. „Loodan, et reaalainete õppimine on kasvuteel ja tööstuses töötamine muutub populaarsemaks,“ sõnab tööstusjuht.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Ensto uus juht sätib ettevõtte kasvuks valmis
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Digieksperdid näevad turul positiivseid signaale ettevõtete olukorra paranemisest.
Saates "Tööstusuudised eetris" pakume kuulamiseks aruteluringi tänavu novembris toimunud konverentsilt "Tööstuse äriplaan 2025".
Eesti Panga värske majandusprognoosi kohaselt on majanduse seis tugevnenud. Kui tänavu peaks majandus langema 0,7%, siis 2025. aasta lõpuks näeb keskpank Eesti majandust kasvamas 1,6%.
Hiina tööstus kasvas novembris ootamatult tempokalt, mis viitab, et ettevõtted nii USAs kui Euroopas on hakanud oma ladusid Hiina kaubaga täitma.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”