Aprillist tööd alustava Eesti Kiibitehnoloogia Kompetentsikeskuse abiga võiksid siinsed ettevõtted õppida disainima ja tootma omale vajalikke kiipe nii, nagu teevad seda maailma suurnimed Nvidia, Apple ja Qualcomm, ütlesid TalTechi professor Jaan Raik ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) rakendusuuringute osakonna juht Mart Toots.
Jaan Raik rääkis Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis lähemalt, et Eesti oma kiibitööstuse arendamiseks ei pea siia ilmtingimata looma tehast. Kui arvestada, et praegu domineerib allhanke korras kiipide valmistamist Taiwani ettevõte TSMC, siis olekski liiga palju loota, et Eestisse tuleks eraldi tehas.
Toots ütles, et ettevõtjate jaoks võikski suurim kasu tekkida just kompetentsikeskuse abil kiipide disainimisest, mitte niivõrd füüsilisest tootmisest.
Jaan Raiki ja Mart Tootsi intervjueeris Siim Sultson.
Eesti firmad võiksid sarnaselt Nvidiale ja Apple'ile luua ise oma kiibid
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oma kiibikeskus aitab luua tugeva lisandväärtusega ettevõtlust
Tänavu aprillis Eestis käivitatav kiibitehnoloogia kompetentsikeskus KIIP toetab Eesti elektroonikasektori arengut, kirjutab füüsik ja aktsiaseltsi Metrosert juhatuse esimees Aigar Vaigu.
Maailma suurima kiibitootja TSMC neljanda kvartali müügitulu ületas turuprognoose, lõigates kasu tehisarunõudlusest.
Maailma suuremad kiibitootjad, nende seas Euroopa kiibitööstused, näitasid esmaspäevasel kauplemispäeval head minekut.
Järgmisel aastal eeldavad investorid, et AI buum, mida tänavu vedas "Suurepärase 7" suur edu, levib järgmisel aastal veelgi hoogsamalt ning jõuab üha enam teistesse sektoritesse, näiteks kommunaalteenustesse ja tarkvarafirmadesse, mille teenuseid tehnoloogiahiiud vajavad.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.