Pokker on üks maailma tuntumaid ja levinumaid kaardimänge, mida saab mängida nii oma seltskonnaga kodus kui ka kasiinodes üle maailma. Lisaks tavakasiinodele pakuvad pokkerimängimise võimalusi tänapäeval ka pea kõik internetikasiinod.
Kui lähtuda pelgalt sellest, et pokker on väga populaarne kaardimäng just kasiinodes, siis võib väita, et tegemist on kindlasti hasartmänguga. On ju kasiino ilmselgelt hasartmängude koht ja nagu kõigis hasartmängudes, mängib ka pokkeris suurt rolli õnn. Mis aga muudab pokkeri teistest hasartmängudest erinevaks on see, et pokkeris ainult õnnele pikas perspektiivis lootma jääda ei saa.
Jah, õnnekombel võib pokkeris vahel võita igaüks, kes on end reeglitega kurssi viinud – seda aga pigem harvem. Isegi kui fortuuna tundub alguses täiesti sinu poolel olevat, siis sellest ei pruugi piisata, kui su vastas on pokkerimängu proff. Pikemas perspektiivis saadab pokkeris edu ikkagi neid, kes omavad ka spetsiaalseid oskusi, seal hulgas väga head strateegilist mõtlemist ja analüüsivõimet. Ei ole juhus, et väga paljudel pokkerimängu tippudest üle maailma on näiteks tugev malemänguoskuse taust. Seega – hea pokkerimängija suudab vähendada õnne rolli ja suurendada oma võiduvõimalusi ka siis, kui kaardiõnn pole parajasti just parim.
Pokker on ka üks ja ainuke hasartmäng, milles korraldatakse isegi meistrivõistlusi – see on kindlasti sarnane joon spordiga ja on inimesi, kes peavad pokkerit male ja kabega samaväärseks spordiks. Ent siiski – õnnefaktorist mööda vaadata ei saa pokkeris kohe kuidagi, kuna kaardid, millega mängija peab mängima, võivad halva õnne korral ka kõige osavamate bluffijate võiduvõimalused.
Samas võib ju ka öelda, et igal spordialal on väike õnnefaktor alati mängus. Kas näiteks tennise matšpunktil löödud äss, mis vaevu joont puudutab, pole mitte puhas õnn ja vedamine? Või kui jalgpallis lüüakse värav või lüüakse latti – see on ju vaid millimeetrite küsimus ning ka seda võib pidada lihtsalt õnneks.
Kui
internetikasiinod, näiteks
Vivatbet.ee, pakuvad mänguvõimalusi kõikidele pokkerihuvilistele, siis profipokkeri turniiride mängulaua taha tavalisel hasartmängijast pokkerihuvilisel, kes teab vaid algeliselt pokkerireegleid, asja ei ole. Ükski profimängija ei teeni pokkeriga raha (vahel lausa miljoneid dollareid) seetõttu, et igal turniiril langeb talle osaks suur õnn saada vaid parimaid kaarte – kaugel sellest, raha teenitakse eelkõige ikka seetõttu, et igapäevaselt arendatakse oma oskusi, mida pokkerimängus on vaja küll ja rohkem. Ja oma oskuste igapäevane treenimine ja arendamine, et sooritust parandada, on kindlasti sarnane faktor spordiga.
Heale pokkerimängijale vajalikud oskused
Nagu eelnevalt mainitud, õnnefaktorist pokkeris mööda ei saa, aga on palju elemente, mida on võimalik lihvida ja arendada nii, et pokker ei jääks vaid hasartmänguks ning et omandatud oskused aitaksid muuta mängu tulemust.
Mõned vajalikest oskustest, mida arendada, on näiteks:
•
Pidev praktika. Mänguoskusi saab kõige edukamalt arendada ikka mängides. Pokkerikompleti olemasolul võid lihtsalt lõbu korras mängida ja harjutada kodus sõprade ringis või kui soovid kogeda natuke rohkem hasarti, on võimalus mängida väikeste panustega ka veebikasiinodes, näiteks
Vivatbet.ee pakub hulganisti pokkerimänguvõimalusi.
•Ettemõtlemis- ja analüüsivõime ning strateegiline mõtlemine. Need on eduka pokkerimängija ilmselt kõige olulisemad oskused. Neid aitavad kindlasti arendada näiteks malemäng, samuti erinevad matemaatilised ülesanded, loogilise mõtlemise arendamine ning erinevate strateegiliste ülesannete lahendamine.
•Oskus lugeda oma vastaseid. Ilmselt igaüks on kuulnud mõistet ’poker face’, mis sisuliselt tähendab oma emotsioonide varjamist. Mõni mängija valdab poker face’i paremini kui teine, aga päris ilma emotsioonideta ei ole üldiselt mitte keegi. Mis aga omakorda tähendab, et isegi kui su vastased üritavad oma tundeid igati vaos hoida, siis ometi on enamasti igaühel mingid kas või imeväiksed liigutused või ilmed, mis võivad anda märku, kas vastane on pigem heas hoos või mitte. Siinkohal aitab kindlasti palju hea inimpsühholoogia tundmine, mida aga on kindlasti võimalik ka juurde õppida.
•Pingetaluvus ning kannatlikkus. Võistluspokkeris võivad mängud ja päevad olla vägagi pikad ning loomulikult pingelised. Et teravat mõtlemisvõimet säilitada, peab oskama pikas võistlusolukorras mängupinget hästi kontrolli all hoida. Iga järgmise käigu jaoks on mängijatel enamasti palju aega ning kuigi mängus võivad olla suured summad, siis kannatlikkuse ja distsipliini puudumist tippmängija endale lubada lihtsalt ei või.
•Bluffimisoskus. Lühike reegel ütleb, et blufi, aga blufi targalt!
•Eelarve haldamine. Isegi kui on hetki, kus tundub, et võit on justkui käegakatsutav, siis pingelises mänguolukorras on oluline säilitada kainet mõistust ning iga panus hoolega läbi mõelda ja kaaluda. Riskide võtmine peab pokkeris olema kaalutletud, mitte emotsionaalne otsus.
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.