Aastate jooksul käest kätte käinud ajaloolise Valga leivatehase viimasele ostjale ütlesid kõik, et ära seda küll tee, aga napi kolme aastaga on ärid end vanas vabrikus järjepanu sisse seadnud.
Kümmekond aastat tagasi rahapesuskandaali kistud Valga leivatehas (vt lisalugu – L. S.), mis on sest ajast tühjana seisnud, saab sisse uut elu. Valgas Võru tänaval asuvas kompleksis käib suur renoveerimine, 90 protsenti hoonest on juba rentnikudki leidnud.
Vana leivatehase eestvedaja Aleksei Bogatšov ei hakanud tõtakalt vana vabrikuga jändama. Enne küsis paljudelt nõu: kas ikka tasuks kaua tühjalt seisnud hoone ära osta? “Kõik ütlesid, et ära sa seda küll tee. Mitte ühtegi poolehoidjat ma ei saanud,” ütles Bogatšov. Ent Bogatšov ostis ikkagi 1980ndatel ehitatud hoone ära ja leiab juba praegu, et ost tasus end ära.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valgamaal on ettevõtjal pangalaenu saada äärmiselt raske, sest kinnisvara ei maksa midagi, tõdes Valgamaa gasellettevõtte Reff OÜ omanik Ivo Ukris.
Parim sooloettevõtja!
"Ega ma seal videos ise ei seleta midagi. Teen lihtsalt metallitööd," selgitab ise Donald Dorch oma videote sisu, mida ta jagab YouTube'i kanalil Donn DIY.
Swedbank: palgad tõusevad tänavu kiiresti
Eelmise aastal kasvas keskmine palk Eestis 1685 euroni, see oli 8,9% rohkem kui aasta varem, kuid reaalpalk samal ajal langes 8,8 protsenti. Neljandas kvartalis oli keskmine brutokuupalk 1775 eurot, mis on 9,2% suurem kui aasta varem samal ajal.
Põlvasse tuleb äridelegatsioon Lõuna-Koreast
Eesti kolm kõige väiksema elanike arvuga maakonda on Hiiumaa, Põlvamaa ja Läänemaa. Äripäev uuris, kuidas arendatakse nendes kolmes maakonnas ärikinnisvara, luuakse töökohti ning kui palju makstakse palka.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.