Võlgu taga ajavate partnerite pikalt saatmises näeb mängu ilu firmamatja Raul Pint. Kuigi riigis on varsti kümme aastat püütud firmamatjate äri summutada, näitab Äripäeva eksperiment, kuidas see käib täistuuridel edasi – Raul Pinti ei sega sealjuures isegi ärikeeld.
– “Kui mingisugune, no hankija, hakkab mulle helistama jälle … Kas ma võin siis öelda, et mina ei ole mitte keegi siin?”
– “Täpselt nii ongi.”
– “Aa, okei, nii saaks teha. Okei, hästi.”
– “Eks ta kaagutama ja kisama hakkab, aga noh, see on siuke mängu ilu.”
Raul Pindi ärikeelust on tuule tiibadesse saanud Pindi niinimetatud alltöövõtjad ehk tankistid, näiteks talle kümmekond aastat truult tööd teinud ja korduvalt kelmuse eest karistatud Lauri Hansberg.
Pint ei proovigi vastupidist väita. „Praegu on Lauri Hansberg. Kui ei ole tema, siis keegi teine. No milles asi on?“
Äripäev helistab eksperimendi käigus kuuele firmamatjale, sealhulgas Lauri Hansbergile. Legendi järgi kurdab varjunime Rivo kandev mees, et tema ehitusfirma on riigile võlgu 60 000 eurot ja hankijatele on üleval 180 000 eurot. Kassajääk ulatub 41 000 euroni. Ei taha enam seda äri ajada. Mida teha?
Seotud lood
Alles läinud aastal Michelin Guide’i inspektoritelt kiita saanud, kuid nüüdseks pankrotis kalarestoran Ruhe liikus firmade matja Raul Pindi kätte.
Osanike tüli ja pankrotiohu läbi elanud puidumüüja ITS Estonia liikus kevadel firmamatja Raul Pindi kätte.
Firmade likvideerija Raul Pint on enda kätte saanud pea 160 000eurose maksuvõlaga puitelementmajade ehitaja, millel veel 2021. aastal oli pea kolme miljoni eurone käive.
Võlgades firmasid aastaid manalateele saatnud Raul Pint sai ärikeelu, samuti ei tohi ta oma elukohast lahkuda. Saatuslikuks sai tuntud firmamatjale ühe Tallinna pesumaja pankrotiasi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.