Californias pole Donald Trumpi toetajaid palju, ent see-eest on neil sügavad taskud.
Rong vurab kõrvulukustava kaja saatel San Francisco tänavate alt välja Oaklandi poole. Hommikune tipptund on just läbi saanud ja rongis reisijaid ülemäära pole. Vagunis niheleb üks mees veidralt, teine suitsetab midagi, mida poest päris kindlasti osta ei saa.
Tehnoloogiameka San Jose poole sõites ei lõppe akna taga terve tunni jooksul hetkekski linn otsa. Hooned jäävad küll madalamaks, aga on täpselt sama tihedalt üksteise küljes kinni.
Jälgi teemat: Äripäev kajastab USA presidendivalimisi suurelt. Et olla kõigega kursis, lisa enda lemmikteemade sekka “Minu Äripäeva” märksõna
USA presidendivalimised.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimaste aastatega sügavasse kriisi kukkunud San Franciscole terendab tõetund: kui nõiaringi pidama ei saa, ootab ees tõepoolest krahh. Sellest veelgi enam kardavad kohalikud aga Donald Trumpi teist ametiaega.
Tootluse ajalugu soosib demokraate
USA valija ootab riigi tulevaselt presidendilt plaani, mis lubaks taas kergema südame ja raskema rahakotiga tulevikku vaadata, kirjutab LHV investorkogukonna juht Nelli Janson.
Me ei saa kuidagi mõjutada USA presidendivalimiste tulemusi, kuid need tulemused ise mõjutavad meid nii majanduslikult kui poliitiliselt, mistõttu valimisteni jäänud nädala jooksul ja sellest edasi on meie pilgud naelutatud ookeani taha, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on novembris toimuvatel USA presidendivalimistel üle aastakümnete väga palju kaalul.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.