Viimaste aastatega sügavasse kriisi kukkunud San Franciscole terendab tõetund: kui nõiaringi pidama ei saa, ootab ees tõepoolest krahh. Sellest veelgi enam kardavad kohalikud aga Donald Trumpi teist ametiaega.
„Kogu päev ja kogu öö,“ hüüavad streikijad ruuporisse, peksavad plekktünne ja teevad kõigil muudel võimalikel viisidel maksimaalselt lärmi. Streigivad selliste suurte hotellikettide nagu Marriott, Hyatt ja Hilton töötajad — koristajad ja kokad, baarmenid ja retseptsionistid.
Algselt kolmepäevasena plaanitud streik on kestnud juba üle viie nädala. Ja tõepoolest taovad streikijad trummi päeval ja ööl nõnda, et San Francisco südalinnas on neid raske mitte märgata ja kuulda, kõige rohkem neis samades hotellides peatuvatel külalistel. Streikijaid on poolteist tuhat, naaberlinnades veel mitu tuhat lisaks.
Jälgi teemat: Äripäev kajastab USA presidendivalimisi suurelt. Et olla kõigega kursis, lisa enda lemmikteemade sekka “Minu Äripäeva” märksõna
USA presidendivalimised. Nii nagu hotellitöötajad, tunnevad kümned tuhanded teised San Francisco elanikud, et nende kodulinnas ei ole võimalik tööinimesel väärikalt elada. Kõik on liiga kallis, töötingimused veel halvemad kui enne pandeemiat.
- Üle kogu südalinna on kuulda streikivate hotellitöötajate meeleavaldust Foto: Andras Kralla
Kuid hästi ei lähe ka linnal endal: südalinnas käib tööl kaks korda vähem inimesi kui 2019. aastal, kontorid ja poepinnad seisavad tühjalt ning ühistranspordis annavad tooni asotsiaalsete tunnustega reisijad.
End uhkelt külalislahkeks ja sallivaks linnaks pidav San Francisco on sügavas kriisis ja õieti ei tea mitte keegi, kuidas nõiaringi peatada. Kõige tipuks ähvardab oht, mis tundub sel korral veelgi õõvastavam: ameeriklased võivad valida uuesti presidendiks Donald Trumpi, kes on lubanud, et viib läbi Ühendriikide ajaloo suurima migrantide väljasaatmise.
San Franciscot ähvardab Detroidi saatus
„Trump on vanakurat ise,“ ütleb Seth ilma igasuguse pealekäimiseta. Me satume Fort Masoni turuplatsi äärel kõrvuti istuma ja jääme lobisema. Tuleb välja, et Seth reisis kohe pärast Nõukogude Liidu lagunemist Eestisse ja on suur Arvo Pärdi austaja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praeguse USA asepresidendi ja sügisesel presidendivalimisel demokraatide kandidaadi Kamala Harrise ettepanekul kavandatav ettevõtete tulumaksu tõstmine võib S&P 500 indeksit langetada pea 5%, vahendab Yahoo Finance.
Vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump lubab toetada kodumaist tootmist kõigi importkaupade tollimaksustamisega. Kriitikud hoiatavad, et see teeks majandusele kõvasti kahju ja kruviks globaalseid pingeid.
Kriitikute hinnangul pole praegune asepresident oma välispoliitilist visiooni siiani selgelt formuleerinud. Tema maailmavaate piirjooned lasevad end aga juba aimata.
Tuumakonflikti oht Lähis-Idas, naiste hääle jõud USAs ja uued maksud Lätis.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.