Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rikaste TOP: tehnoettevõtjad trügivad tippu
Infotehnoloogia ja idufirmade tähtsus Eesti majanduses on aastaga märkimisväärselt suurenenud, selgub täna ilmunud Äripäeva Rikaste TOP 500st.
TransferWise'i asutajad Taavet Hinrikus (vasakul) ja Kristo Käärmann. Foto: Eiko Kink
Kokku on 500 jõukama Eesti ettevõtja vara väärtus sel aastal 13,2 miljardit eurot, aasta tagasi oli see summa 11,8 miljardit eurot ja 2016. aastal 11 miljardit eurot.
Tänavustel rikkamatel noortel ettevõtjatel on vähe ühisnimetajaid - osad arendavad edasi sissetöötatud perefirmasid, teised aga tegutsevad tehnoloogia eesliinil.
Naisi on 500 jõukama ettevõtja hulgas 45, neist seitse on Äripäeva rikaste TOPis esmakordselt. Homme ilmuva edetabelis olevatel naistel on Äripäeva hinnangul vara kokku 770,7 miljonit eurot, edetabelis olevate meeste omanduses on vara kokku 12,3 miljardit eurot.
Sel aastal iseloomustab Eesti majandust kaks positiivset ning omavahel tihedalt seotud suundumust, mis on juba mõjutanud ja kindlasti mõjutavad ka järgnevatel aastatel Äripäeva rikaste edetabelis toimuvaid liikumisi.
Sel aastal on Äripäeva Rikaste TOPis 67 ettevõtjat, kes eelmisel aastal edetabelisse veel ei jõudnud. Uuteks tulijateks on näiteks pakiautomaatide arendaja Cleveroni omanikud Arno Kütt ja Peep Kuld.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.