Nõudlus Tallinna kaup-lusepindade järele on suur ja ületab tunduvalt pakkumise. Piirkonniti esines möödunud aastal väiksemaid hinnatõuse ja -langusi, mis tasakaalustas linna üldist rendihinna taset. Aasta lõpuks kujunes keskmiseks äripindade rendihinnaks 250 kr/m². ERI Kinnisvarabüroo hinnangul oli kõige «kuumemates» kauplemiskohtades aastane hinnatõus ca 15%.
Kõige kallimad kauplusepinnad on vanalinnas, kus esimesel korrusel asuvate, tänavapoolse sissepääsu ja vitriinakendega remonditud pinna eest küsitakse 400 kr/m² ja rohkem. Populaarsemad ja kalleimad on Viru tn, Raekoja plats, Suur- ja Väike-Karja, Harju tn, ning Pika tn algus. Elavast liiklusvoost kaugemal asuvatel kõrvaltänavatel võib rendihind olla mitu korda väiksem. Vanalinna kauplusepindade rendihind sel aastal oluliselt ei muutu.
Vanalinnale ja kesklinna kõige aktiivsematele äritänavatele järgnevad hinnatasemelt kesklinna läbivad magistraalid, Liivalaia, Ahtri, Pronksi ja Endla tänav. Pindi Kinnisvara prognoosi järgi võib seal sel aastal oodata 6protsendist hinnatõusu.
Äärelinna keskmine renditase on 140--180 kr/m². Suuremates ärikeskustes võib ruutmeetri hind küündida kuni 200 kr kuus, keldrikaupluste rendihind on 60--70 kr/m². Äärelinnas on perspektiivi suurtel kaubanduskeskustel ja linnaäärsete hulgiladude juurde jäävatel kauplustel, väikesi keldrikauplusi ootavad koos klientide nõudmiste suurenemisega ees rasked ajad.
Äripindade ostu-müügiturg on välja kujunemata ja tehinguid tehakse vähe.
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.