«STV rikub kõige ehedamalt autorite ühingu kaitse seadust,» sedastas Rattus. ASil STV on üle 20 000 eraabonendi, kelle kuumaks on 54 krooni. Rattuse sõnul tuleks ühe kliendi pealt umbes 80 senti maksta autoritasu, kuid STV seda ei tee.
STV lepingute kohaselt Eesti Televisiooni, MTV, Saksa telekanalitega RTL Plus, SAT 1, PRO 7, RTL 2 jt on STV-l õigus programmi edastada, kuid see õigus ei laiene muusikateoste ülekandmisele.
Saksa autorite ühingu teatel pole Saksa televisioonikanalid saanud neilt õigust anda oma programmides olevaid muusikaõigusi üle teiste maade, sealhulgas Eesti kaabeloperaatoritele. Eesti autorite ühing on ainuke, kellel on õigus litsentseerida kaabelülekannetes kasutatavaid muusikateoseid Eesti territooriumil, teatas Saksa autorite ühingu direktor.
«Võtke teadmiseks, et meie lepingu kohaselt Tallinna ASiga STV, on nende kohus maksta tasu otse teile,» kirjutas Rattusele ka MTV Europe finantsdirektor Svenja Geissmar.
ASi STV asepresident Raivo Mihkelsoo lausus, et autoritasu maksmine ostetud programmi pealt, mille eest tootja juba maksab autoritasu, on absurdsus. Kui me edastaks näiteks MTV muusikaklippi mõnel teisel ajal, kui MTV seda üle kannab, oleks me loomulikult valmis maksma, rääkis Mihkelsoo.
Samas märkis Mihkelsoo, et üks põhjus, miks autorite ühinguga ei jõuta kokkuleppele, on selles, et autorite ühing hakkab nõudma ka aastatetaguseid autoritasusid.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.