Tiit Vähi kinnitas eile, et ta astub tagasi. «Millal täpselt, see on praegu minu vabadus otsustada, tahan teha pakilised tööd ära, nende hulgas ka Ukraina visiit, ning loodan, et selle aja jooksul parlamendi enamus otsustab, kes on uus peaministri kandidaat,» lisas ta.
Oma tagasiastumisotsust põhjendades ütles Vähi: «Oleme arutanud selle küsimuse läbi pere hulgas ja me ei soovi niimoodi edasi elada.»
KMÜ delegatsiooni liikmed Arnold Rüütel, Mart Siimann, Arvo Sirendi, Andres Varik ja Raoul Üksvärav kohtusid eile Isamaaliidu, mõõdukate, vabariiklaste ja konservatiivide rahvaerakonna ning ühendatud rahvapartei esindajatega.
Mõõdukate fraktsiooni aseesimehe Mihkel Pärnoja sõnul selgitas KMÜ kohtumisel oma seisukohta, kuidas valitsevast poliitilisest olukorrast välja tulla.
Kuna KMÜ esindajad kinnitasid, et nende ühenduses jõudude muudatusi ei tule, siis otsustasime jääda opositsiooni, lausus Mihkel Pärnoja.
Küsimusele, kas räägiti ka moodustatava vähemusvalitsuse elueast, vastas Pärnoja: «Juttu oli käesoleva aasta sügisest.»
Isamaaliidu fraktsiooni nõuniku Andres Herkeli sõnul käsitles Isamaaliit kohtumist mitteametlikuna, mistõttu ei tehtud ka mingeid otsuseid. Herkeli sõnul taotlevad nad kahe vähemusvalitsuse ministri -- regionaalminister Tiit Kubri ja keskkonnaminister Villu Reiljani -- välja vahetamist.
Ametlikke läbirääkimisi koalitsiooni mineku üle on Isamaaliit Herkeli sõnul valmis pidama kahel tingimusel: peaminister astub tagasi ning koonderakond annab korteritehingutele selge tauniva hinnangu. Sel juhul oleks Isamaaliit nõus osalema koalitsioonis, mis moodustuks opositsiooni ja uuenenud koonderakonna baasil, lisas Herkel.
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.