Naestema sõnul peaks valitsus äriplaani arutama märtsi alguses. «Kuna Eesti aasta suuremad investeeringud tulevad Eesti Telefonist, peaks valitsus ära märkima nende head tööd,» lisas Naestema.
ASi Eesti Telefon avalike suhete direktori Enno Kiviloo sõnul on äriplaani märksõnadeks maaside arendamine, kogu Eestit katva fiiberoptilise kaabliringi lõpetamine ja telefonside viimine igasse külasse. Aasta alguses oli Eestis veel viissada küla, millel puudus telefoniühendus.
Selle aasta investeeringute mahuks planeerib Eesti Telefon 655 miljonit krooni. Aasta lõpuks peaks Eestis olema 3000 kaarditaksofoni, neist 1200 loodab firma paigaldada sel aastal. Äriplaanis on selleks ette nähtud 35 miljonit krooni.
Eesti Telefoni ja valitsuse vahel sõlmitud kontsessioonilepingu kohaselt peab Eesti Telefon kord aastas esitama valitsusele kolme lähemat aastat puudutava detailse ja kümmet aastat hõlmava perspektiivse äriplaani.
Kuigi kontsessioonileping sätestab, et Eesti Telefon peab esitama lühi- ja pikaajalise äriplaani valitsusele läbivaatamiseks, ei ole määratletud, mida valitsus äriplaaniga peale hakkab.
Kontsessioonilepingus seisab, et Eesti Telefon võimaldab valitsusel oma äriplaane täiendada ja neisse parandusettepanekuid teha, kuid arvestada saab ainult teostatavate ettepanekutega.
Naestema ütlusel võib valitsus äriplaaniga nõustuda või sellesse parandusi teha. Teede- ja sideministeerium on varasemad äriplaanid läbi vaadanud ja meie ettepanekutega on neid ka täiendatud, kinnitas ta.
Kontsessioonilepingu järgi võib Eesti Telefon seada prioriteediks side arendamise teatud linnapiirkondades ja tööstuskeskustes, kuid ei tohi teha õigustamatut vahet Eesti eri regioonide vahel.
Lepingu järgi peab valitsus tänavu, mil möödub neli aastat kontsessioonilepingu sõlmimisest, hindama Eesti Telefoni tegevust ja ette valmistama aruande oma tähelepanekutest ja järeldustest.
Eesti Telefoni aktsiaist kuulub riigile 51%. Ülejäänu jaguneb võrdselt riiklike telekommunikatsioonifirmade Rootsi Telia ja Soome Tele vahel.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!