Endise Nõukogude Liidu riikidesse sõiduks ei ole reisikindlustus viisa vormistamiseks kohustuslik, küll aga igati soovitav.
Eriti kehtib see Venemaa kohta, sest kui näiteks Läti ja Leeduga on Eestil sõlmitud leping, mis määrab nende riikide kodanike õigused raviteenustele teises riigis, siis Venemaale sõitjail tuleb end ettenägematu arstiabi kulude vastu ise kindlustada.
Tasub teada, et väliskodanike ravi Venemaal maksab viis korda rohkem Venemaa kodaniku sama haiguse ravist. Seega võib ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral tekkida ettenägematult suur kulu.
Mitmed Eesti kindlustusseltsid võimaldavad Venemaale reisijail sõlmida reisi ajaks vabatahtlik reisikindlustus. Vastavalt soovile võib sõlmida ainult ravikulude kindlustuse või kogu reisikindlustuspaketi, mis pakub lisaks ravikulude kindlustamisele ka reisi katkemise, reisile hilinemise ja reisipagasi kindlustuse.
Enne kindlustuslepingu sõlmimist tuleb kindlasti selgeks teha konkreetse lepingu tingimused:
- kindlustuskaitse ulatus, st summa, milleni kindlustusselts ravikulud tasub;
- hüvitamise tingimused, st kas kindlustusselts on valmis arveldama kohapealse raviasutusega või peab kliendil esmalt olema raha arve kohapeal tasumiseks jms.
Reisikindlustuslepingu eest makstav kindlustusmakse on näiteks 14päevase kindlustuskestuse eest sõltuvalt kindlustussumma suurusest ja kindlustuspaketi ulatusest 250--850 krooni.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!