Põhja-Eesti Panga Narva harukontori sisekujundus baseerub panga peamaja interjööri stiilil, kasutatud materjalidel, värvigammal ja valgustuse põhiprintsiipidel. 1960. aastatel tüüpprojekti järgi ehitatud suures ja kõledas pangamajas püüdsid sisearhitektid luua inimlikku ruumikontseptsiooni, tuues raskepärasesse veneaegsesse ehitusse kergeid materjale -- metalli ja klaasi. «Kui ajaloolise ja väärika taustaga peamajas oli põhiprobleem ajaloo ja kaasaja sidumine, siis Narvas kasutasime moodsamaid materjale julgemini,» selgitab arhitekt Andres Põime maja arhitektuurist tingitud sisekujunduslikke nüansse.
Tellija soov oli säilitada pangakontorite gradatsioon: et Narva harukontori sisekujundus ei oleks nii eksklusiivne ja kallis kui peamaja interjöör. Samas ei saanud kasutada ka väga odavaid materjale, kuna eriti kliendisaali koormus on väga suur.
Narva pangakontor on sisustatud Thulema mööbliga nagu Tallinnas asuv peamajagi. Põime sõnul on vaid mööbli viimistlusmaterjal grammivõrra odavam -- rohkem on kasutatud laminaati. Ootetsoonis on T&T Mangi firmas valmistatud eridisainiga diivan. «See sai lõbusamaks ruumielemendiks,» räägib Põime ühest interjööri «vürtsist».
Teiseks ekslusiivseks detailiks peavad sisearhitektid ka peamaja eraisikutepoolses operatsioonisaalis kasutatud valgustit.
Narva harukontori värvigammagi on peakontori värvilahendusega analoogne -- valitseb sinakas-hallikas-musta kombinatsioon, mis on seotud ka logo värvidega. «Miks mitte kasutada veidi karmi põhjamaist tonaalsust,» selgitab Põime värvivalikut.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!