Kaitsepolitsei peadirektor Jüri Pihl eitab kuuldusi, et osa kaitsepolitsei töötajaid on pakkunud salaviinaga äritsejatele kaitset, lastes neil vabalt tegutseda. Sisuliselt on seda väidet kinnitanud aga endine kaitsepolitsei töötaja Konstantin Rõvkin detsembris kriminaalpolitseis korraldatud ülekuulamisel.
Rõvkin ütles ülekuulamisel, et ta oli ühe Leonid Felbingeriga seotud poe omanikult võtnud koos kaaslasega 10 000 krooni pistist. Ülejäänud küsitud 40 000 kroonist oli poeomanik lubanud maksta hiljem.
Kaitsepolitsei on kõiki neid kuuldusi kategooriliselt eitanud, süüdistades Konstantin Rõvkinit kaitsepolitsei jälitusteabe müümises. Jüri Pihl ise on öelnud, et salaviinaäriga on seotud hoopis osa kriminaalpolitseinikest. Eelmisel nädalal korraldatud kaitsepolitsei operatsiooni käigus jäi Pihli väitel tabamata mitu salaviinakonteinerit, kuna tekkisid arusaamatused kriminaalpolitsei ja kaitsepolitsei vahel.
Keskuurimisbüroo uurimisosakonna juhataja Kersti Jundas ütles eile, et Tallinna kriminaalpolitseis Konstantin Rõvkini suhtes algatatud kriminaalasja materjalid on jõudnud keskuurimisbüroosse, Leonid Felbingeriga seotud kriminaalasja materjalidest, mis on kaitsepolitsei menetluses, ei teadnud ta midagi.
Jüri Pihl ütles, et kaitsepolitsei poleks oma nina Konstantin Rõvkini suhtes algatatud kriminaalasja toppinud, kui kaitsepolitsei ei oleks tegelenud ka salaviina ärimehe Leonid Felbingeriga. Kaitsepolitsei võttis nii Felbingeri kui Rõvkini eelmisel nädalal vahi alla. Samas väitis Pihl, et Felbingeri suhtes algatatud kriminaalasi on varem keskuurimisbüroos sumbunud.
Kersti Jundas kinnitas, et Pihli väited ei vasta tõele. Tema sõnul saadeti Felbingeri ja temaga seotud seitsme isiku kriminaalasi kohtusse juba 1995. aasta novembris, kuid siis saatis kohtunik Ants Lille need materjalid täiendavale eeluurimisele. Ringkonnakohus lasi Felbingeri 100 000 krooni suuruse lunaraha eest vabadusse.
Felbingeri kriminaalasi saadeti Jundase väitel uuesti kohtusse eelmise aasta juunis. Kriminaalasja menetlev kohtunik Leo Kunman ütles, et järgmine istung Felbingeri süüasjas on kavandatud 13. märtsile. Felbingeri süüdistatakse kelmuses, ebaseaduslikus vabaduse võtmises, röövimises ja dokumentide võltsimises.
Jundase sõnul oli Felbinger Livikost viina ostnud Eestist välja veoks, kuid dokumente võltsides ja tollitöötajaid ära kasutades hakkas ta viina Tallinnas müüma.
Ka Tallinna kriminaalpolitsei komissari kt Anatoli T?ulitski lükkas ümber Pihli väited, et keskuurimisbüroo või Tallinna kriminaalpolitsei oleks püüdnud Felbingeri kriminaalasja summutada. «Käisin ise vabastamas ärimeest, keda Felbinger ja tema kaaslased olid kolm nädalat kinni hoidnud,» lausus T?ulitski.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.