Kella sõnul tasus pangahoone 115 miljoni kroonisest ehitusmaksumusest Tallinna Pank oma tütarfirma PTI kaudu 40 miljonit krooni. Tallinna Pank investeeris ehitusse omakapitali arvel, kinnitas ta.
Kell ütles, et FMO ja DEG 96 miljoni kroonine laen tuleb tagasi maksta kümne aasta jooksul. Esialgse kava kohaselt teenib hoone ennast tagasi kaheksa aastaga.
FMO-lt ja DEG-lt võetud laen on Kella sõnul ligi kaks protsenti kallim kui keskmine finantsinstitutsioonile antav laen. Ta ütles, et laen võeti pangahoone ja maa hoonestusõiguse peale. AS PTI ostis hoonega kaasneva maa alles eelmise aasta lõpus. Maatükk maksis 1,1 mln kr.
Tallinna Panga peahoone Vabaduse platsi nurgal valmib aprillis. Mais avatakse hoone klientidele, kinnitas panga haldusdirektor Leho Lugna. Koos sisustusega läheb panga peahoone maksma 136 mln krooni. Ühe ruutmeetri ehitusmaksumus valmivas hoones on 9500 krooni.
Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas ütles, et ehitus läks pisut vähem maksma kui esialgselt planeeritud 120 mln krooni. Ta tunnistas aga, et pangal tuli teha 1,8 mln kroonine lisakulutus linnale kuuluvate kaablite ümbertõstmise tõttu hoone all.
Forekspanga juhatuse aseesimehe Vahur Pindma sõnul on uus pangahoone oma suuruselt Tallinna Panga jaoks paras, odavam hoone ei tasuks end majanduslikult ära. Narva maanteele ehitatava Forekspanga uue peahoone maksumus on ligi sada miljonit krooni.
Leho Lugna ütles, et peale hoone suurima rentniku Tallinna Panga avatakse kaheksakorruselises büroohoones ka restoran, mis on mõeldud kõigile linnakodanikele. Hoonesse on kavandatud veel kahed kaubanduspinnad ja Tallinna Panga tütarfirma Leks Kindlustuse müügikontor. Rendipinnad asuvad maja teisel ja kolmandal korrusel.
Hoone ehitustöid juhib Eesti firma Normanni Linnagrupp, mille asutasid selle projekti jaoks ehitusfirmad EKE Merko ja FCM. Hoone arhitekt, projekteerimistööde juht ja sisekujunduse teostaja on Aare Saks Rootsi firmast FFNS Arkitekter.
Tallinna Panga endistes ruumides säilitatakse vaid pangasaalid, ülejäänu läheb müügiks.
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.