Maksuameti peadirektori asetäitja Aivar Sõerd sõnas, et muudatus tehti selleks, et tuludeklaratsiooni vormi ühtlustada muude deklaratsioonivormidega, eelkõige käibemaksudeklaratsiooniga. Tema sõnul ei tohiks see ettevõtetele oluliselt lisatööd tekitada.
Sõerd arvas, et kui bilanss ja kasumiaruanne on ettevõtte juhatuse poolt juba kinnitatud ja maksuametile ära saadetud, siis seda ümber arvestama ei pea.
Määrust peavad ettevõtjad arvestama ka eelmist majandusaastat puudutava tuludeklaratsiooni esitamisel.
Tallinna maksuameti direktori Triinu Rohtla kinnitusel puudutab see muudatus vaid kasumiaruannet, mitte bilanssi tervikuna.
«Bilanss koostatakse raamatupidamise seaduse järgi ja kui seal on lubatud ar-vestada tuhandetes kroonides, siis las olla,» märkis Rohtla.
Rohtla lisas, et ta ei saa aru, miks minister niisugust muudatust nõudis. Ümardamine muudab numbreid vaid paari tuhande krooni võrra.
Mainor Bonnier Kirjastuse ASi pearaamatupidaja Enn Vallaski sõnutsi põhjustab määrusest tulenev bilansikosmeetika lisatööd, eriti kui bilanss on juhatuse poolt kinnitatud ja kui arvutiprogramm ei ole nii täiuslik, et muudatuste sisseviimine vaid ühe näpuliigutuse töö oleks.
Rohtla kinnitas, et ükski ettevõte pole veel maksuametile tuludeklaratsiooni esitanud, selleks on aega 1. juulini. Uusi vorme saab maksuametist.
Rahandusministri määruses on veel mitmeid muudatusi, millest olulisemad on muudatus kindlustuspreemiate maksustamisel ja maksuamortisatsiooni tabeli nimetamine bilansi kohustuslikuks lisaks.
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.