1995. aastal tootis Nigula Õlu 2,41 miljonit liitrit õlut. ASi Nigula Õlu möödunud aasta käive oli ligi 20 miljonit ning kasum alla poole miljoni krooni, teatas firma direktor Sergei Arefjev.
Arefjev rääkis, et tootmise languse põhjus on sarnaselt teiste Eesti tootjatega möödunud aasta kehvad ilmad, mistõttu Eestis joodi õlut vähe. «1995. aasta oli aga tarbimise osas rekordaasta.»
Alates 1993. aasta maist, mil tollane kolhoosi õlletehas Viru-Nigulas erastati, on sinna investeeritud ligi viis miljonit krooni.
Nigula Õlu on Eesti õlletootjate seas üks väiksemaid ning hõlmab siinsest turust 4 protsenti.
Selle aasta plaanide kohta mainis Arefjev, et esimestel kuudel on õlle tarbimine olnud veid loid ning seetõttu ei ole müük eriti hea olnud.
«Oleme siin kõvasti tööd teinud ja muidugi tahaksime, et asi paremini läheks,» lausus ta.
Arefjev sõnas, et see, milliseks kujunevad selle aasta lõpuks Nigula Õlu majandustulemused, sõltub küll palju ilmast, kuid firma loodab säilitada oma praeguse turuosa Eesti õlleturul ning plaanib toota vähemalt 2 miljonit liitrit õlut.
Ühe võimaliku tegevuse mõjutajana tõi Arefjev välja hiljuti riigikogus vastuvõetud uue aktsiisiseaduse. Juulis kehtima hakkav seadus kehtestas Saku õlletehasele teistest kohalikest tootjatest kõrgema aktsiisi, kuid jättis päris väikesed tootjad, nagu Nigula Õlu ja Karme, konkureerima endast tunduvalt suurema Pärnu õlletehasega. Praegu kehtiv seadus annab väikestele eelise.
Arefjev ütles, et Nigula õlut müüakse peamiselt Eesti põhjarannikul.
Firmas töötab 70 inimest.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.