«Hulgimüügilepinguid ei anta igaühele, see turg on maailmas suhteliselt ära jaotatud,» põhjendas ta Microlinki loobumist oma hulgimüügiosakonnast.
Miamis peakorterit omava CHSiga mullu oktoobris sõlmitud lepingu maksumust ei soovinud Nõlvak öelda, kuna tehingu lõplik hind ei ole veel paigas. «See on meile soodne,» lisas Nõlvak, kes on ise ühtlasi CHSi palgal.
CHSi Eesti esinduse loomine ühe Microlinki osakonna baasil ei takista Nõlvaku kinnitusel ülejäänud Microlinki ja temale kuuluvate firmade tööd.
Seni tegutseb Microlink kahes suunas -- arvutite tootmise ja müümise ning arvutite lisaseadmete hulgimüügiga. Peagi CHSi esinduseks muutuv firma hulgimüügiosakond andis mullusest käibest umbes poole.
Microlinki müügi- ja turundusdirektori Janek Oblika sõnul kuulub Microlink alates selle aasta 1. jaanuarist CHSi gruppi. «Loodava firma nime sisse jäävad nii CHS kui ilmselt ka Microlink,» lisas ta.
CHS tegutseb Euroopas ja Lõuna-Ameerikas. New Yorgi börsi põhinimekirjas noteeritud firma tänavune käibeprognoos on 4 miljardit dollarit.
Nõlvaku kinnitusel soovib Microlink tõusta selle aasta lõpuks Ida-Euroopas suuruselt kümnendaks arvutitootjaks. Praegu on firma 19. positsioonil ja toodab ühes kuus 1000--1500 arvutit.
Nõlvaku kinnitusel peaks Microlink oma koha tõstmiseks suurendama arvutite tootmist rohkem kui kolmandiku võrra. Konkreetset lepingut ei ole me veel sõlminud, kuid otsime arvutitootmise suurendamiseks investorit, ütles Nõlvak.
Teise võimalusena nimetas ta, et Microlink ostab ise osaluse mõnes arvuteid tootvas firmas. «Täpsemalt selgub meie strateegia suvel,» lisas Nõlvak.
Microlinki omanikke ei soostunud firma tegevdirektor Hanno Haamer ütlema. Nõlvaku kinnitusel kuulub AS Microlink Panamas registreeritud kuue miljoni kroonise aktsiakapitaliga firmale Digimarket. Enamus Digimarketist kuulub Eesti kapitalile, lisas Nõlvak.
Esmaspäeval teatas Microlink, et sõlmib varsti lepingu maailma ühe suurima kõvaketaste tootja Western Digitaliga ja hakkab alates maikuust müüma Eestis selle firma toodangut.
Sarnane leping on Eesti arvutifirmadest praegu vaid ASidel Elco Rewal ja Pennu Computer Technology.
Pennu juhi Alo Koobi väitel ei teata Western Digitali peakontoris väidetavalt Microlinkiga sõlmitavast lepingust midagi. Koop möönis, et Western Digitalil oli ettevalmistamisel leping CHSiga.
Microlinki pressiteates CHSi ei mainitud, kuid Nõlvaku väitel tähendavad CHS ja Microlinki hulgimüügiosa sama asja.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.