Dollar alustas eile Euroopas 1,72 marga e 13,76 krooni tasemelt. Turud jäid endiselt ettevaatlikuks enne juhtivate tööstusriikide (G7) rahandusministrite kohtumist. Turgude prognooside rõhuasetused on siiski mõne päevaga muutunud. Üldise ootuse järgi G7 kohtumine olulisi riikidepoolseid sekkumisi endaga kaasa ei too ning seega dollarit ei mõjuta. Interventsiooni ei kardeta põhjusel, et mõõdukas dollari tõus on sobiv nii USA-le kui ka Saksamaale-Jaapanile. Viimaste majanduslikku madalseisu saab korvata eksporditulude suurenemisega. Samas ei pruugi kahepoolne (Jaapan ja USA) fiskaalne ega monetaarne sekkumine soovitud tulemust anda. Muutusi tuleb teha kas ühes või kõigis kolmes riigis (USA, Jaapan, Saksamaa).
Valdava osa päevast püsiski dollar vahemikus 1,715--1,72 marka. Riiklik statistikaamet avaldas esialgse aprillikuu inflatsioonitaseme Saksamaal, mis oli 0,1% võrra väiksem kui möödunud aasta aprillis. Inflatsiooni vähenemine Saksamaal siiski valuutakurssidele mõju ei avaldanud.
Eile õhtul oli dollari kurss 1,714 DEMi e 13,71 krooni. Soome marga ja Rootsi krooni kursiks jäid vastavalt 2,66 ja 1,79 krooni.
Hansapanga aktsia lõpetas Helsingis 56,30 marga (149,76 kr) tasemel. Omanikku vahetas 11 000 aktsiat. Ühispanga aktsia langes 30 penni võrra 21,20 margani (56,4 kr).
Leedu rahvuslikul väärtpaberibörsil toimus juba mitmendat päeva langus. Litin-A indeks langes 6,68% võrra 2219,55 punktini. Diilerite arvates on põhi nüüdseks saavutatud ja tunneli lõpus nähakse valgust.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!