Uue squash'i-klubi kujundust iseloomustab spordiklubile omane aktiivsus. «Tahtsime, et klubi oleks rõõmus ja teistest erinev,» meenutab oma soove OÜ Citysquash osanik Veikko Toomere.
Kui kindlate mõõtmete ja joonestiku ning valgete seintega squash'i-väljakul sise-arhitektil erilisi kujundamisvõimalusi ei olnud, siis laiemat mängumaad pakkusid rõdud, koridorid, riietusruumid, baar ning solaariumiruum.
Enim rahuldust pakub sisearhitektile õnnestunud värvilahendus. «See on välja kukkunud nii, nagu ette kujutasingi,» tõdeb Põldme. Punased lauad kollasel-rohelisel põrandal jätavad tervikliku ja emotsionaalse mulje, mõjudes läbimõeldud kompositsioonina.
Atraktiivne on koridori ja fuajee põranda kujundus, mis lähtub väljakujoontest. «Selle põrandamaterjaliga on võimalik igasuguseid asju teha,» ei ole ruumikujundaja jätnud võimalusi kasutamata. Väljakul on laudpõrand, mis on libeduse vältimiseks kaetud spordisaalidele mõeldud lakiga.
Squash'i-klubi ehituse spetsiifilise nõudena ei tohi väljaku ukse hinged ulatuda seinale, kuna tagasein on mänguväljaku osa. Üks osa esiseinast peab olema kaetud veidi etteulatuva plastikuga, et piiridest välja lennanud palli löök tekitaks teistsugust heli. Spordiklubi oluline nõue on hea ventilatsioon, mida on kinnitanud ka mõõtmistulemused.
Suurimad probleemid olid spordiklubi loomisel seotud ehitajaga, kelle tööga sisearhitekt rahule ei jäänud.
«Annab nokkida, kuid üldmulje ei kannata,» arvab ehitaja töö kvaliteedi kohta tellija.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.