Mootorsõiduki registreerimisel tuleb mootorsõidukimaks tasuda enne sõiduki riikliku registreerimistunnistuse ja riikliku registreerimismärgi kättesaamist.
Pooles ulatuses tasutakse mootorsõidukimaksu juhul, kui sõiduk on registreeritud pärast 30. juunit. Kui aga mootorsõiduk võõrandatakse või lõpetatakse sellele rendileping enne 1. maid, siis tuleb tasuda 1/3 mootorsõiduki aastamaksust.
Maksu maksavad Tallinnas elavad füüsilised isikud ja Tallinnas asuvad juriidilised isikud, kellele kuulub mootorsõiduk või kes kasutab seda näiteks rendilepingu alusel. Kui sõidukit kasutatakse rendilepingu alusel, kuid autoregistris puuduvad andmed kasutaja kohta, on maksu maksja mootorsõiduki omanik.
Mootorsõidukimaksu määrus sätestab ka maksuvabastusi ja -soodustusi. Nii on mootorsõidukmaksust pooles ulatuses vabastatud pensionäridest mootorsõiduki omanikud või kasutajad ning kolme või enama alaealise lapse vanemad. See soodustus kehtib ühe mootorsõiduki kohta.
Maksust on vabastatud I ja II grupi invaliididest mootorsõiduki omanikud, lisaks sellele riigi- ja omavalitsusasutuste, kaitseväe ja kaitseliidu mootorsõidukid ning ka näiteks Eestisse akrediteeritud diplomaatide mootorsõidukid.
Täielik maksuvabastus ühe mootorsõiduki kohta on III grupi invaliididest sõidukiomanikel ning I?III grupi invaliididest sõiduki kasutajatel.
Autor: ÄP Online
Seotud lood
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.