Kui veel mõni aasta tagasi tuli Ida-Virumaa tööstusgigantidest peamiselt ainult pankrottide ja suurte koondamislainete uudiseid, siis viimase aja sõnumid räägivad selget keelt siinse tööstuse kosumisest.
Viru Keemia Grupp, Eesti Põlevkivi, Kreenholm, Viru Kalatööstus ja veel paljud teisedki Ida-Viru suurfirmad teenivad omanikele aastas kümneid miljoneid kroone kasumit. ASile Silmet omistati 2000. aasta Eesti parima eksportööri tiitel ning ettevõtte ulatuslikud arenguplaanid peaksid andma selge signaali, et Ida-Virumaal on võimalik teha head äri.
Isegi kohalik turismitööstus, mille perspektiividesse suhtuti veel mõned aastad tagasi skeptiliselt ja irooniliselt, on jalgu alla saamas. Peipsi järve põhjaranniku puhkekeskustes ja motellides on suurem osa kohtadest selleks suveks vihmastest ilmaprognoosidest hoolimata broneeritud. Peterburi turismisfirmade kasvav huvi Ida-Virumaa vastu annab majutuspaikadele omanikele julgust teha suuremaid investeeringuid ööbimispaikade taseme parandamiseks.
Paremale järjele jõudnud ettevõtete head majandusnäitajad ei too aga praegu veel olulist leevendust maakonna kõige teravamale probleemile ? tööpuudusele. Pigem on need firmad selliste tulemusteni jõudnud just tänu tootmise ümberkorraldamisele ja efektiivsuse tõstmisele, mis muu hulgas on tähendanud ka töökohtade koomale tõmbamist.
Sotsiaalsete pingete maandamiseks ja tööpuuduse vähendamiseks vajab Ida-Virumaa suuri investeeringuid täiesti uute ettevõtete loomisesse. Olemasolevate tööstusettevõtete paranev käekäik peaks olema Ida-Virumaale investeerimisotsuste tegemisel mõjukaks julgustajaks.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.