Kodus remonti tehes või lihtsalt esemeid paigaldades piirduvad tavainimeste teadmised kinnitusvahenditest tavaliselt kruvi, tüübli ja naelaga. Kõige lihtsamad kinnitamised kindlasti sel viisil kodus tehtud saavadki, aga alati pole see kõige õigem ja turvalisem.
Nii uusehitiste kui ka remont- ja ehitustööde juures kasutatakse väga erinevaid ehitusmaterjale. Materjalide kinnitamine õigete kinnitusvahenditega hõlbustab ja kiirendab ehitamist ning tagab ühtlasi ehitise pikema eluea ja turvalisuse.
Lähema või kaugema mineviku peale mõeldes meenub kindlasti paljudele, et halva kinnituse tõttu on alla kukkunud seinakapp, laes ei ole püsinud kardinapuu vms. Hea, kui kahju piirdus vaid õige kinnitusvahendi ostuga ning uue paigaldusega, hullem, kui tekkis suurem varaline kahju või koguni füüsilised vigastused. Seepärast tuleb alati kaaluda enne eseme või seadme paigaldust, millist kinnitusvahendit kasutada ja kui endal teadmised puuduvad, paluda abi asjatundjalt.
Kauplustes pakutavad kinnitusvahendid peavad olema mitmekordselt testitud ning ka sertifitseeritud. Kahjuks pakutakse poelettidel ka odavat ning ebakvaliteetset toodangut, millel puuduvad sertifikaadid (ISO, TÜV, ETA) ning ühtlasi ka garantii, et sellise kinnitusvahendiga kinnitamine oleks turvaline. Julgelt võib kasutada ka CE-märgistusega tooteid.
Kinnitusvahendi ostmisel ei tohiks seega esmatähtsaks lugeda mitte hinda, vaid kvaliteeti. Sertifitseeritud kinnitusvahendite puhul kasutatakse üldjuhul 3?6kordset turvanormi, mis tähendab lühidalt seda, et kinnitusvahenditele on antud maksimaalne raskus, mida sellega kinnitada võib. Tegelikult on testidega kindlaks tehtud selle kinnitusvahendi vastupidavus 3?6 korda suurema raskuse juures. See ei tähenda, et inimesed võiksid hakata kinnitama 3?6 korda suuremaid raskusi, vaid see turvanorm tagabki teile kindla ja kvaliteetse kinnituse.
Näiteks suurema elektriboileri paigaldamisel seinale või lakke ei tohiks mingil juhul kasutada kruvi ja tüüblit või naeltüüblit, vaid kindlasti tuleks kasutada kiilankrut kvaliteetse betoonseina puhul või poltankrut, kui tegu on betoon-, tellis- või kärgtellisseinaga.
Tänapäeva korterites ja majades tekitavad palju probleeme kipslaed ja -seinad, kuhu tavalise tüübli ja kruviga paigaldatud kardinapuud, riiulid, kapid pidama ei jää. Selleks on aga olemas spetsiaalsed kipsitüüblid. Kipsitüübel on mitmekülgne ja tugev kinnitusvahend, millega on võimalik paigaldada lihtsamaid seadmeid ja esemeid. Ruumides, kus on vaja tagada tulekindlust, kasutatakse metallist kipsitüüblit.
Kinnitusvahendi valiku puhul on kõige tähtsam silmas pidada, millisesse materjali ja kui rasket eset soovitakse kinnitada.
Kui endal teadmistest vajaka jääb, siis soovitan info saamiseks pöörduda tuntud ehitusmaterjalide ja kinnitusvahendite müüjate poole, kelle koolitatud müügimehed oskavad teile omalt poolt kindlasti õige kinnitusvahendi pakkuda. Vajadusel juhendavad nad ka paigaldamise osas, sest õiget paigaldustehnikat kasutades on võimalik saavutada veelgi tugevam ja kindlam kinnitus.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.