Paco Underhill käsitleb paljude praktiliste ja igapäevaelust võetud näidete varal väga põnevalt turunduses tavaliselt igavat ja üksluiset valdkonda: ostmise psühholoogia ja viisid.
Toon näitena vaid mõned seaduspärasused paljudest, millele autor tähelepanu juhib:
mida kauem viibib inimene kaupluses ja mida mugavamaks on ostmine tehtud, seda enam ta ostab. Samuti on ostu tõenäosus seotud sellega, kas inimene suhtleb müüjaga. Kaupluse igas tsoonis on kliendil oma tegevused, mida ta teeb ning näiteks paigutades ostukorvid päris sissepääsu kõrvale ei pruugi inimene sisenedes veel korvi märgata või on sel hetkel veendunud, et tal seda vaja ei lähe. Kaupluses seespool on tal korvi küll vaja, kuid siis ei viitsita seda enam otsima minna. Tulemuseks ostab klient ainult seda, mis talle kätte ja sülle mahub.
Raamat sisaldab ka palju lihtsaid tõdesid muidu ehk liiga kunsti valdkonda kalduvate reklaamivalmistajate jaoks: kui suur peab olema kiri ning mitme sõnaga peab hakkama saama plakatil ja kuhu see plakat kaupluses tuleb asetada nii, et klient seda märkaks ning tal oleks plakatit ka aega ja mahti lugeda. See raamat on igal juhul väärt omamist, et vajalikke detaile mõne aja tagant jälle meelde tuletada.
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.