2000. aastal teenis tekstiilifirma 170 miljoni kroonise käibe juures 10,7 miljonit krooni kasumit.
Kaks kolmandikku Toom Tekstiili toodangust moodustavad tekid ja padjad, mida eksporditakse peamiselt Lääne-Euroopasse ja Skandinaaviasse. Ettevõtte teiseks tegevusalaks on mittekootud materjalide (vatiin, puhastuslapid) tootmine. Kõrvaltegevusena valmistatakse ka voodipesu ja madratseid. Toom Tekstiil ekspordib 95 toodangust.
Suurema osa kangast hangib Toom Tekstiil Pakistanist. Sealne toodang on Eestis valmistatavast kangast poole odavam. Möödunud aasta lõpul, kui poliitiline olukord seal pingestus, asuti alternatiivseid tarnevõimalusi uurima, ent tänaseni ei ole kangaga varustamises häireid olnud.
?Oleme oma partneritega kohtunud, nad kinnitavad, et olukord on kontrolli all,? rääkis Toom Tekstiili direktor Vahur Roosaar. Kohalike väitel on konflikt suuresti üle paisutatud.
Valmistoodanguga Euroopa turul Toom Tekstiil Pakistani tootjatega ei konkureeri. Roosaar nimetas peamise konkurentsieelisena operatiivsemat teenindust.
Käesolevalt aastalt ootab Roosaar samuti käibe ja kasumi kasvu. Tema sõnul ei ole pessimismiks mingit põhjust.
Kevadel läheb käiku uus mittekootud materjalide liin, mille tulemusena peaks nende toodete tootmismaht kahekordistuma. Selleks ostis tekstiilifirma 2000. aasta novembris Tolarami Grupi ettevõtte Baltex Nonwoven. Koos juurdeehituse ja sisseseadega ulatub investeering mitmekümne miljoni kroonini, ütles Roosaar.
Ettevõttele kuuluvas neljas vabrikus, millest kolm asub Viljandis ja üks Abja-Paluojas, töötab 400 inimest.
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“