Regiooni 5400 IT-juhti ja otsustajat said eelmisel nädalal Münchenis toimunud konverentsil teada, et ligi kolmandikul keskmise suurusega firmadest polegi IT-riskide vältimise plaani. Samas võib IT-süsteemi seiskumine hävitada firma rahasid kiiremini kui tulekahju. Peamised ohud, mis ettevõtete IT süsteeme ähvardavad, on praegu viirused, häkkerite rünnakud, salasõnade leke ja terrorism. Äri jätkusuutlikkus aga sõltub suuremas jaos firmades IT-süsteemidest kriitiliselt: kui IT hävib, siis enamus ettevõtteid lakkab tegutsemast. Paremal juhul lühikeseks ajaks, halvemal juhul lõplikult. Näiteks Frank Chambers võlakirjade ja fondidega tegelevast firmast CREST ütles otsustajatele esinedes, et kui IT-probleemide tõttu nende süsteem peatub tunniks, jäävad miljonid liigutamata, töö taastudes on kliendid vaid pahased tekkinud tõrgete peale. Kui seiskumine toimub terve tööpäeva, on paigal juba miljardid ja seda ettevõttele enam ei andestata. HP asepresidendi Nora Denzeli arvates on võimalus riske hajutada lihtsuses. Näiteks Ford ja HP sõlmisid ajaloo suurima printimissüsteem tarnimise leppe, 15 000 printimisseadet hakkas teenindama 150 tuhandet inimest ühes lihtsas süsteemis, samal ajal kui varem oli süsteem keeruline, kaootiline ja kontrollimatu.
Kokkuhoid saavutati Fordi tehastes lisaks ka lihtsate reeglitega: kui printerile lisati dupleks, vähendas see paberikulu 25%, alati tuli vaadata enne trükkimist dokumendi eelvaadet (kas mahub paberile) ning trükiti siis, kui ekraanilt oli ebamugav vaadata.
Seotud lood
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.