Kolmel aastal rahastatakse programmi raames projekte 517 miljoni krooni ulatuses ning 80 protsenti sellest rahast tuleb Euroopa Sotsiaalfondist. Ülejäänud 20 protsenti peavad projekti läbiviijad leidma Eesti avaliku sektori toetusest.
?Kui näiteks ettevõtjal on plaanis laiendada oma äri ning tööjõudu oleks juurde vaja, siis selle programmi raames on töötute koolitamiseks võimalik taotleda lisaraha,? ütles tööturuameti Euroopa Sotsiaalfondi nõunik Kadri Jäätma.
?Kuna see programm on mõeldud ka erivajadustega inimeste kaasamiseks, siis on lootust, et tööandjad võtavad senisest enam tööle ka puudega inimesi,? rääkis Jäätma.
Jäätma sõnul loodab tööturuamet, et häid projekte tuleb palju. ?Me ei eelista ühtegi piirkonda ega ala teisele. Eelkõige ootame, et iga vald ja maakond teab ise, millised on tema suuremad valupunktid,? sõnas Jäätma ning lisas, et kõiki taotlusi hakatakse menetlema jooksvalt, mitte ei oodata ära tähtaja kukkumist.
Jõgevamaa tööhõiveameti direktori Helen Manguse sõnul on neil plaanis esitada kaks taotlust, millest üks hõlmaks põhiharidusega noortele eelkutseõpet koos põhihariduse omandamisega ning teine oleks kohanemiskoolitus kohalikes omavalitsusüksustes.
?Kohanemiskoolitus hõlmab koolituse näol vähemalt 195 inimest ning põhihariduse omandamine 15 inimest,? ütles Manguse.
Kahe projekti kogumaksumus on Manguse sõnul 3,5 miljonit krooni.
Lisaks nendele kahele projektile on Jõgevamaa tööhõiveamet veel partneriks OÜ-le Puhastusekspert, kelle projekt hõlmab mitut maakonda.
Esimene taotlusvoor kestab 17. augustini ning sel aastal avab tööturuamet veel kaks vooru.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.