Alkoholiaktsiisi miinimummäärad peavad tõusma ning välisreisidelt kaasa tuua lubatud alkoholikogused poole võrra vähenema.
Selline on viie Põhjala riigi ühine strateegia alkoholi tarbimise ja salakaubanduse vähendamiseks, milles Taani, Norra, Islandi, Soome ja Rootsi tervishoiuministrid eile Kopenhaagenis kokkuleppele jõudsid ning mille eesmärk on mõjutada ka Euroopa Liitu omale ühtse alkoholipoliitika väljatöötamiseks, kirjutab Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet.
Paari nädala pärast arutavad strateegiat ka Põhjala peaministrid kohtumisel Stockholmis.
Ettepaneku järgi peaksid õlle ja kange alkoholi maksu miinimummäärad Euroopa Liidus kahekordistuma. Praegu on need muutmata püsinud 1993. aastast saadik. Lisaks tuleb maksustada ka veinid, mida seni Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania vastuseisu tõttu tehtud ei ole. Veel taotlevad Põhjala riigid välisreisidelt kaasa tuua lubatud alkoholikoguste vähendamist poole võrra.
Rootsi tervishoiuministri Morgan Johanssoni sõnul ei pea Euroopa Liitu kuuluvad Põhjala riigid üksnes kohanema Euroopa Liidu reeglitega. ?Me võime kohaneda, ent peame ka tööd tegema, et Euroopa Liitu mõjutada ning näidata, et alkohol ei ole mingi tavaline kaup,? ütles Johansson.
Seotud lood
Alkoholivedu Soome on peale aasta
alguses toimunud alkoholimaksu tõusu selgelt kasvanud, kirjutas Helsingin
Sanomat.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.