Juuli keskpaiku hakkasid levima teated, et Hiina tarkvarainseneride töögrupp on Skype'i koodi lahti murdnud.
Valmis olevat esmane, katseline versioon tarkvarast, mis suudab Skype'i emuleerida, kuid ei anna arvuti- ning võrguressursse võõra kontrolli alla. Laiatarbelised prooviversioonid samast programmist arvatakse valmis saavat kuu-paari pärast.
Hiljuti maha müüdud Skype'il on hetkel umbes 100 miljonit kasutajat. Üks viis nendega toimetulekuks on, et iga Skype'i kasutav arvuti muudetakse omamoodi kõnekeskjaamaks. Tarbija, kes soovib Skype'i kaudu helistada, peab vahendama ka võõraid kõnesid ja muud süsteemi kaudu kulgevat infot.
Mitte iga arvutikasutaja ei soovi aga näha oma tööriista ragistamist võõrastes huvides, veelgi vähem võib meeldida osalinegi netiühenduse andmine võõra kontrolli alla.
Seepärast on piisavalt huvi veebikõnede tarkvara vastu, mis oleks Skype'iga ühilduv, kuid ei laseks end ära kasutada n-ö transiitliikluse korraldamisel. Situatsioonile lisab jumet fakt, et Skype'i kood on patenteerimata ning seetõttu pole selle laia leviku ees mingeid takistusi.
Niisuguse lähenemise valis firma juhtkond teadaolevalt seetõttu, et raskendada oma toote blokeerimist kolmandate osaliste poolt.
Tekkiv 2,6 miljardi dollariline küsimus on: kui laialdaselt läheb uus programm kasutusse? Kui aina suurem hulk kasutajaid loobub võõraste kõnede ning andmete edastamisest, võib tekkida risk kõneedastuse stabiilsusele, sest vähesed allesjäänud originaaltarkvara kasutajad ei pruugi suureneva töökoormusega piisavalt hästi hakkama saada.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!