Viimasel ajal on massiliseks muutunud väljendi "juriidiliselt on kõik korrektne" pahupidi kasutamine ja selle kasutamise kritiseerimine sisuliselt väites, et igasugused küsitavad teod ja mahhinatsioonid varjatakse formaalse ja näilise seaduse ja teo kooskõlaga.
Tegelikult ei lähtu kaasaegne õigus formaalsetest asjaoludest, vaid reguleerib ikka tegelikkust. Õigus ei ole formaalne iluasi, vaid inimkoosluses toimuva reaalne reeglistik.
Näiteid võiks tuua hulgaliselt nii äriõiguse, võlaõiguse kui ka kohtumenetluse reeglitest. Peale selle: õigus ei eksisteeri iseenesest, vaid inimesed loovad seadused inimeste jaoks. Ja neid kohaldavad ja tõlgendavad ka inimesed.
Seega ei ole mõtet õiguse kaela ajada seda, kui soovitakse mingit asja ilustada või varjata. Kui tegu on vale teoga sisuliselt, siis ei ole see õige ka juriidiliselt. Seega sellises kontekstis väita, et juriidiliselt on kõik korrektne, ei ole juriidiliselt korrektne.
Seotud lood
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.