"Ripplae eeliseks on kerge paigaldus ja tehases tehtud viimistlus, niiskus- ning tulekindlus," sõnab ASi Parmet juhataja Elmo Parik.
ASi Favor juhatuse liige Merle Okermann räägib, et enamasti kujutab ripplagi endast moodulsüsteemi, millel on universaalne kandekonstruktsioon ja süvistatud valgustite süsteem.
Okermanni seletusel tuleb ripplae paigutamisel arvestada ruumi otstarvet. Kui laele on vaja säilitada juurdepääs, tuleb ripplagi ehitada kergesti eemaldatavatest moodulplaatidest.
Samas aitab ripplagi Okermanni kinnitusel vähendada ruumi mürataset või peegeldada heli, aga ka tõsta lae soojapidavust. Liiatigi saab ripplae taha panna kommunikatsioone ja tulekustutussüsteeme.
OÜ Debreta tegevjuht Norman Tali loetleb, et büroo ripplagi peab lähtuma tuleohutusest, niiskuskindlusest, vastupidavusest ja funktsionaalsusest. Samuti ei tohi laematerjal eritada tolmu.
Avatud büroos on tema veendumusel hädavajalikud helineelavad materjalid, et vähendada mürataset. Sobivaiks peab Tali poorseid tulepüsivaid puitkiudplaate ning spetsiaalseid melamiinvahust paneele ja kuupe.
"Akustiline lagi loob aga kujunduslikult kõige isikupärasema ruumi," lisab OÜ Emerald Ripplaed müügidirektor Erkki Vaiknurm.
Büroo esindusruumides soovitab Okermann kasutada profiil-, rest-, võrk-, kassett- ja paneellagesid, aga ka kipsist ja puitkiust moodulplaate.
Samas hoiatab ta kasutamast büroodes klaasvillaplaate, kuna need on lühiealised ja eraldavad klaasitolmu. "Kindlasti tasuks vältida mittetulekindlaid lagesid," lisab Parik.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.