Endine Enroni finantsjuht Andrew Fastow
mõisteti algselt 10 aastaks vangi, kuid tema kaitsjad tingisid kohtuotsuse
lõpuks 6 aasta peale.
USA äriajaloo suurima skandaali põhjustanud Enroni endine finantsjuht tegi koostööd prokuröriga ning palus leebemat karistust. Talle määrati 6 aastat vangistust ning peale vabanemist 2 aastat tingimisi. Piirkonna kohtuniku Kenneth Hoyti sõnul on Fastow juba piisavalt kannatanud.
" Teda on avalikult naeruvääristatud. Samuti on tema perekond selle pärast palju kannatanud," lisab kohtunik. Kõik need põhjused räägivad Hoyti sõnul leevendavate asjaolude kasuks.
Fastow kaitsjad rõhusid tema koostöövalmidusele ning faktile, et Fastow on oma vigu tunnistanud. Samuti toodi välja tema oluline roll Enroni asutaja Kenneth Lay ja endise tegevjuhi Jeffrey Skillingi süüdimõistmisel.
Enron oli USA 90. aastate uue majanduse üks imetletumaid firmasid. Eduka äritegevuse kõrvalt olid firmal väga head suhted poliitikutega, kelle valimiskampaaniaid heldelt toetati. Üheks neist oli president George W. Bush.
Enron läks pankrotti 2001. aastal raamatupidamisandmete ilustamise avalikuks tuleku järel. See jättis tööta tuhandeid inimesi ja muutis olematuks nende pensionihoiused, mille väärtus küündis miljardi dollari ligi.
Seotud lood
Kolm briti pankurit, kes on tunnistanud, et
osalesid USA energiagigandi Enron põhjalaskmisega seotud hiiglaslikus
petuskeemis, ootavad Texases karistust.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.