AS Haljas omandas 100% ASi Võhu Vein
aktsiatest, Haljase omanik on aserbaidžaan Movsum Mehtijev, teatas firma.
AS Haljas teatab, et on tänase seisuga omandanud 100% AS Võhu Vein aktsiatest.
Lääne-Virumaal, Võhu külas pandi alus veinitootmisele 1967. aastal. Võhus toodetakse põhiliselt magusaid ja poolmagusaid veine. Traditsiooniliselt kasutatakse looduslikku ja eelkõige kodumaist toorainet: punaseid ja musti sõstraid, jõhvikaid, õunu, karusmarju.
AS Haljas leiab, et AS Võhu Vein töötab Eesti alkoholituru sellises segmendis, mille säilitamine on vajalik ja perspektiivne. Võhu Vein jätkab oma igapäevast tööd olemasoleva töötajaskonnaga. Lisaks sellele võimaldab AS-i Haljas tugev finantsseis ning kogemused ja oskused nii kohalikul, kui ka rahvusvahelisel toiduainete turul, teha Võhu veinimeistritel arengus olulise edasimineku.
AS Haljas on asutatud 1989-l aastal Tallinnas. Praeguseks ajaks on AS Haljas kontsern muutunud rahvusvaheliseks hulgikaubandusettevõtteks. AS Haljas omab tütarettevõtteid Kasahstanis ja Aserbaidžaanis.
AS Haljas impordib Eestisse toidukaupu 80% ulatuses Euroopa Liidu liikmesriikidest. Suurimaks kaubandusparteriks on siin Inglismaa. Väljapool Euroopa liitu asuvatest kaubanduspartneritest võiks mainida Argentiinat, Aserbaidžaani, Sri Lankat ja Ukrainat.
Seotud lood
Eile arutas Viru maakohus Rakvere
kohtumajas kohtunik Heli Väinaste eesistumisel riigikogu endisele liikmele Vello
Tafenaule politsei koostatud väärteoprotokolli valimisseaduse rikkumise
kohta.
Vello Tafenau, kellele kuulub firmast 40%,
müüs Võhu Veini aktsiad enamuse nõusolekul maha. Väikeaktsionärid on sellisest
käitumisest nördinud.
Firmal AS Haljas oli üleliigset suhkruvaru
Eesti Euroliitu astumise eel 401 955 kilogrammi, kirjutas mullu Eesti
Ekspress.
Vello Tafenau müüb ligi 4,5 miljoni
krooniga ASi Võhu Vein firmale Haljas, mille omanik on aserbaidžaan Movsum
Mehtijev.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.