Tehnilise järelevalve inspektsioon kaalub,
kas määrata hiigeltrahv ja keerata gaas kinni neil korteriühistutel ja
-omanikel, kes venitavad rikkis gaasiseadmete remontimisega.
Tehnilise järelevalve inspektsiooni (TJI) peaspetsialist Malle Laaniste ütles Postimehele, et siiani on inspektorid suhtunud rikkis gaasiseadmete remondiga viivitanud inimestesse ja korteriühistutesse üpris leebelt, kuid nüüd ei jää muud üle, kui seaduse nõuete eirajatega hakata karmilt ümber käima, kirjutas Tarbija 24.
«Võib juhtuda, et me ei hakkagi enam neile ettekirjutusi tegema, vaid algatame kohe väärteomenetluse,» kinnitas Laaniste. See tähendab, et inspektsioon võib kohtu kaudu küttegaasi ohutuse seaduse nõudeid eiravalt korteriühistult välja nõuda kuni 50 000 krooni.
Tehnokontrollikeskuse (TKK) seadmete kontrolli osakonna juhataja asetäitja Tõnu Roosaare sõnul ei ole Tallinnas asuvate rohkem kui 15 aasta vanuste gaasiseadmete arv täpselt teada. Kontrollitud on umbes 12 500 niisugust gaasipliiti ja veesoojendit. Põhiliste riketena tõi ta esile gaasilekked seadmetes ja ühenduskohtades ning veesoojendite ohutusautomaatika vead.
Ta lisas, et väga halvas seisus gaasiseadmete omanik ei pruugigi kontrolli tellida, mistõttu ohtlikke pliite või veesoojendeid võib Tallinnas veel küllalt olla.
Seotud lood
Soomes kipuvad korteriühistute remondid
minema juba nii kalliks, et osa elanikest on sunnitud korterid maha müüma.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.