Kaitseministeerium esitles täna
kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskuse programmi, mille raames luuakse
Eestisse NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskus.
Keskuse ülesandeks on Eesti infrastruktuuridele suunatud küberrünnakute analüüs ja klassifitseerimine ning erinevate rünnakute simuleerimine. Samuti tegeleks keskus NATO liikmesriikide käsutuses oleva küberkaitsealase kompetentsi koondamise ning spetsialistide väljakoolitamisega, kirjutas arvutikaitse.ee.
Keskus luuakse Kaitsejõudude Side- ja Infosüsteemide Väljaõppe- ja arenduskeskuse baasil ning peaks käivituma 2008. aastal. Kaitseministeeriumi julgeolekuosakonna juhataja Meelis Oidsalu sõnul loodav keskus konkreetseid küberrünnakuid esialgu tõrjuma ei hakka, peamiselt tegeldakse kontseptuaalsete küsimustega.
Kaitseministeerium märgib, et terrorismiajastul on küberruum ja selle kaitse muutunud sisejulgeoleku küsimusest riigikaitseküsimuseks. Kübersfääris segunevad kuritegelikud ja terroristlikud huvid ning vahendid nende realiseerimiseks.
Lisaks sõlmiti erinevate (Hansapank, Ühispank, EMT, Sertifitseerimiskeskus jt) Eesti asutustega küberkaitse alane koostööleping, mis näeb ette ühise koostöö küberrünnakute tuvastamisel ning nende ennetamise valdkonnas ja võimalike vastumeetmeid.
Seotud lood
FBI teatas, et saadab Eestisse alaliselt
riigis resideeruva agendi, kes peaks koos teiste, juba Eestis tegutsevate
infotehnoloogia spetsialistidega võitlema küberkuritegevuse vastu.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.