Hansapanga Grupi juhi Erkki Raasukese
arvates saab järgmisel aastal selgeks, kas Eesti majandus suudab teha pehme
maandumise või tuleb järsk jõnks alla.
" Pikaajaline foon on väga positiivne, aga praegu on Eesti majandus ülekuumenenud. Hoiame pöidlad pihus, et langemine 6–8% suuruse majanduskasvu peale tuleks pehmelt," kommenteeris Raasuke Ärilehele Eesti majanduse arengut.
Langus võiks Raasukese sõnul välja näha nii, et keegi ei jõua eluasemelaenu tagasi maksta, müüakse laenu tasumiseks aktsiaid, börsil hakkab langus, investeerimine väheneb, maaklerid ja müügiagendid hakkavad sissetulekutes kaotama jne.
"Arvan, et suurim oht on rikkuda häid reegleid ja viisi, kuidas institutsioonid toimivad. Tänased arengud on halvad. Mind teeb kohutavalt murelikuks üha süvenev fair play rikkumine. Igasugune sahkerdamine ja nurkade sirgeks lõikamine, läbipaistvuse puudumine, oportunism ja ebavõrdsed eelised. Iga tegu, mis on väljas pool fair play´d, murendab usaldust ja teeb meid kõiki vaesemaks. Naiivne on rehepaplikult mõelda, et näe kus nutikas sell, tõmbas teistel naha üle kõrvade. Tõmbas jah, kuid meil kõigil korraga. Ma ei räägi siin eetilisest poolest, vaid sellest, et üksteist usaldavad turuosalised on niivõrd palju efektiivsemad. Ära jääb palju tarbetud kulusid enda kaitsmiseks ja positsioonide kindlustamiseks," tundis Raasuke muret.
Seotud lood
Eesti suurima firma Hansapank juht Erkki
Raasuke ütles, et tema kulutuste tase on sama mis keskklassi inimesel,
ekstravagantseid kulutusi tal ei ole.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.