Kasiinoskäik on märgiks mehelikust
depressioonist. Seda on aga raske ära tunda, sest mehed varjavad oma hingehäda
ning katsuvad seda maskeerida, ütles psühhiaater Lembit Mehilane.
«Depressiooni ja hingevalu väljendus meestel ja naistel on erinev,» sõnas Mehilane Postimehele. «Depressiivne naine püüab käituda ja rääkida nii, et teda tähele pandaks.»
Naistel on suitsiidieelseid enesetapukatseid 5–10 korda sagedamini kui meestel. Depressiivse mehe käitumine on aga Mehilase sõnul suunatud sellele, kuidas varjata oma madalat enesehinnangut ja depressiooni.
Meeste säärase käitumise põhjuseks on osalt nende loomupärane vastumeelsus abi palumise suhtes, teisalt aga ka ühiskondlik hoiak, mis soosib tugevust ja ise endaga toimetulemist.
«Depressiivne naine jookseb ise arsti juurde, depressiivset meest tuleb aga mitme mehe vahel tuua,» tõdes Mehilane. «Depressiivne mees tõlgib hingevalu sõltuvusse alkoholist või kasiinost, tõlgib minnalaskmismeeleollu. Ta jätab perekonna kus seda ja teist.»
Depressiivset meest võib isegi tabada hüperseksuaalsus, samas kui murekoorma all kannatava naise seksuaalsus on nullis. Säärane mees paistab kaaslastele ülevoolavalt muretu ja lõbusana ning nad ei tule selle pealegi, et tegelikult ajendab elupõletamist depressioon. Mitmed avalikkuse ette jõudnud tuntud inimeste joomaseiklused on psühhiaatri sõnul ilmekaks näiteks just sellisest depressioonist.
Seotud lood
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.