Euroopa Komisjon kiitis eile tingimusteta
heaks Sampo Panga müügi Taani pangale Danske Bank.
Komisjoni selgituste kohaselt ei kujuta uus pank Soome panganduses konkurentsisituatsioonile ohtu, seega ei ole Brüsselil põhjust ühinemist takistada, kirjutas Soome majandusleht Kauppalehti.
Komisjoni arvates ei kasva peamiselt erakliente teenindav ühinenud pank nii suureks, et see konkurentsile halvasti mõjuks. Ainus komisjonile murettekitav külg on ettevõtete panganduse osa. Tehing annaks pangale ettevõtete panganduse sektoris tuntava turuosa nii kogupilti vaadates kui üksikute majandussektorite lõikes. Sellele vaatamata on liitunud pank alles Soome suuruselt kolmas ettevõtteid teenindav pank.
Danske Banki juhid on Soome meediale varem öelnud, et pank kavatseb tulevikus enam rõhku panna just ettevõtete teenindamisele.
Sampo peamised konkurendid Soome turul on Nordea, Osuuspankki ja Handelsbanken.