Hiina valitsus on mures riigi teismeliste
pärast, kellest väidetavalt 14% on internetisõltlased. Olukorra lahendamiseks on
valitsus otsustanud hakata noori ravima elektrišokiga.
Valitsus on sõltuvuse klassifitseerinud raskeks sotsiaalseks probleemiks ja vastalanud kampaania raames luuakse riiki hulk spetsiaalseid kliinikuid, kirjutas Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet.
Üks neist asub Pekingi eeslinnas Daxingis. Tavalisel päeval on kliinikul 60 patsienti, kuid ajutiselt võib see tõusta ka 280ni. Patsiendid on vanuses 12-24 aastat. Vähesed tulevad kohale vabatahtlikult, paljud on ravile saatnud nende vanemad. Ravi maksab umbes 1300 dollarit ehk u 15 500 krooni kuus.
Mida sõltuvuseks peetakse, on ebaselge, sest riik ei ole seda ametlikult määratlenud. Osa patsiente veetsid arvuti taga päevas 4-5 tundi, teised aga kuni 15 tundi.
Seotud lood
Hiina majandus kasvas eelmisel aastal
10,5%, ületades isegi 2005. aastal tulemust.
Hiina internetikasutajate arv võib kahe
aasta pärast mööduda praegu suurima internetikasutajate arvuga USAst, vahendas
AFP.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.