Tallinna linnahallile tekitab makseraskusi
rentnike suur võlgnevus, suurim võlglane on MTÜ Muusikaliteater.
7. märtsiks oli aktsiaseltsil nõudeid teenuste osutajate vastu 1,81 miljoni krooni ulatuses, neist suurima summa võlgneb linnahallile MTÜ Muusikaliteater 1,21 miljoni krooniga, teatas Tallinna pressiteenistus.
Tallinna abilinnapea ja Tallinna linnahalli nõukogu esimehe Kaia Jäppineni sõnul on muusikaliteater andnud järjest lubadusi tasuda ära võlg linnahalli ees, kuid lubadusteks on need ka jäänud. "Viimase abinõuna lepiti kolmepoolselt kokku, et piletituludest laekub 80 protsenti linnahallile, kuid millegipärast peale seda kokkulepet muusikaliteatri piletitulud järsult vähenesid," ütles Jäppinen, vihjates võlgniku skeemitamisele oma kohustuste täitmisel. "Hakkame juba uskuma, et muusikaliteater on tõsistes makseraskustes ja kaalume pankrotimenetluse algatamist nende vastu," märkis Jäppinen.
Tallinna linnahalli netokapital on 262 382 krooni. Netokapitali vähenemisel alla 400 000 krooni kohustab äriseadustik aktsionäre rakendama meetmeid aktsiaseltsi netokapitali suurendamiseks. Võttes arvesse ostjate võlgnevustest tingitud makseraskusi, on aktsiaseltsi juhatuse ja nõukogu arvates vajalikuks rahalise sissemakse suuruseks 1,2 miljonit krooni.
MTÜ Muusikaliteater poolt tekitatud linnahalli majandusliku olukorra stabiliseerimiseks kavatseb linnavalitsus eraldada ettevõtlusametile reservfondist 1,2 miljonit krooni, kes linna ärihingute aktsiate ja osade valitsejana teeb nimetatud summaga rahalise sissemakse Tallinna linnahalli aktsiakapitali.
Tallinna linnavolikogu on otsustanud seada linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõiguse. "Soovime leida Linnahallile arendaja, kes renoveeriks kompleksi moodsaks rahvusvahelisel tasemel konverentsikeskuseks," ütles abilinnapea Taavi Aas.
Tallinna linnavalitsus on kinnitanud linnahalli konverentsikeskuseks rekonstrueerimise ruumiprogrammi, arhitektuursed nõuded ja üldised kasutustingimused. Linnahalli kui silmapaistva arhitektuurimälestise renoveerimiseks seatud muinsuskaitse eritingimused kindlustavad nii hoone välisilme kui ka sisemuses kõige väärtusliku säilimise.
Seotud lood
Äripäeva andmetel on Tallinna Linnahalli
hoonestusõiguse konkursi pakkumiskutse paberid tänase seisuga välja võtnud
seitse firmat.
2008. aasta linnaeelarves on planeeritud
Linnateatri uue hoone põhiprojekti koostamiseks 17,2 miljonit krooni ja uue
hoone ehitamise alustamiseks 36,5 miljonit krooni.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.