1980ndate lõpus eestlaste ja
mitte-eestlaste vahel tekkinud palgavahe väheneb.
Sarnaselt teiste Euroopa riikidega, kus sisserännanud saavad kohalikest väiksemat palka, teenivad ka mitte-eestlastest mehed võrreldes eestlastega 10-15% vähem, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Tartu ülikooli uuringust selgub, et palgavahe peapõhjusteks on personaalne või töö erinevus, keeleoskus määrab vaid 2-4% palgaerinevustest.
Uuring ei kinnitanud otsest mitte-eestlaste diskrimineerimist - neile ei maksta sama töö eest eestlastest väiksemat palka.
Eestlaste ja venelaste palgalõhe on suurenenud alates 1980. aastate lõpust. Kõige suurem oli see 2003. aastal, ulatudes 20%-ni. Viimastel aastatel on aga palgavahe vähenenud.
Seotud lood
Statistikaameti täna avaldatud andmetest
selgub, et seitse protsenti kogu Eestis deklareeritud tulust läheb vaid väikese
osa inimeste kätte.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.