Google Earth aitab heita pilku selle
sajandi esimesele genotsiidile.
Alates 2003. aastast on Lääne-Sudaani Darfuri piirkonnas tapetud erinevail andmeil 200 000 kuni 400 000 inimest, kodutuks jäänuid on üle 2 miljoni. Nüüd on ka sinul võimalik heita pilk Sudaani valitsuse vaikival heakskiidul läbiviidavale genotsiidile.
Google Earth on koostöös Holocaust Memorial Museum'iga loonud oma kaardirakenduse sisse kaardikihi nimega Crisis in Darfur (kriis Darfuris). Kaardikihil on märgitud hävitatud külade ja põgenikelaagrite asukohad. Mitmed külad on nähtavad piisavalt hea resolutsiooniga, et hinnata hävitatud hoonete arvu. Paljude külade puhul on hävitustöö olnud täielik.
"Me usume, et tehnoloogia võib olla katalüsaatoriks inimeste harimisel ja tegutsemisele õhutamisel. Google Earth aitab katastroofi ulatust visualiseerida, et veenda meid tegema jõupingutusi sellisele tegevusele piiri panemisel," ütles Google'i asepresident Elliott Schrage.
"Selle genotsiidi suhtes valitseb maailmas kohutav ükskõiksus. Me loodame, et koostöös Google'iga suudame me tõmmata probleemile enam tähelepanu ning muuta maailmale keerulisemaks nende inimeste ignoreerimise, kes meie abi väga vajavad," kommenteeris holokaustimuuseumi direktor Sara Bloomfield.
Google Earth on tasuta kaardirakendus, mis kuvab virtuaalsel gloobusel erineva resolutsiooniga satelliit- ja aerofotosid. Programmi on alla laaditud ligi 200 miljonit korda. Peale kaardirakenduse pakub Google Earth ka mitmeid lisateenuseid. Näiteks on koostöös Wikipediaga loodud Placeopedia, mis ühendab endas kaardile kantud asulaid ja nende kohta kirjutatud Wikipedia artikleid. Vaata lisaks
Google Earth'i kodulehte.
Seotud lood
Õhureostust inimesed enamasti ei näe, kuid
ometi me teame, et see on olemas. Nüüd on sul võimalus Google Earthi vahendusel
heita pilk kaardile, et näha, kus suuremad reostajad asuvad.
Google Maps ja Google Earth on kogunud
kiirelt populaarsust. Paljude huvitavate paikade kohta leiab sealt väga
detailseid kaarte, mõnel juhul on isegi aerofoto tegemise ajal tänaval jalutanud
inimesed eristatavad. Technology Review koostas ülevaate, kuidas selliseid
rakendusi luuakse.
Lisaks sellele, et Google Earthi kasutajad
saavad uurida satelliit- ja aerofotosid erinevate Maa piirkondade kohta, on neil
tulevikus võimalik kuulata ka vastavale piirkonnale iseloomulikke heliklippe,
vahendas New Scientist.
Venelastele raudteetransport,
hispaanlastele tango. Rootslased tahavad Converse ketse ja moeblogi. Aga
tšehhidel on millegipärast meelel kaksikud.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.