SEB Eesti Ühispank teenis aasta esimeses
kvartalis 362 miljonit krooni puhaskasumit, mis on 19% enam kui eelmisel aastal
samal perioodil.
Kuigi SEB Eesti Ühispank on ettevõtte teatel vähendanud laenumahu kasvu ning keskendunud järjest enam säästu- ja investeerimistoodete pakkumisele, kasvas laenu- ja liisinguportfell aastaga 42,2%, moodustades 63,8 miljonit krooni. Sellega on SEB laenu ja liisingu turuosa Eestis veidi langenud. Möödunud aasta 30,7% turuosa asemel on nüüd panga käes 29,2% kohalikust turust.
Klientide paigutused, sh hoiused, fondid ja võlakirjad suurenesid aastaga 32,4% 54.3 miljardi kroonini. Sellega on SEB oma turuosa veidi tõstnud. Mulluse 23,6% asemel on see nüüd 25,4%. Samuti on tõusnud II samba pensionifondide turuosa: 26,5%-lt 27,4%-le.
SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee ütles panga esimese kvartali tulemusi kommenteerides, et pank peab Eesti majanduse sujuvamaks kohandumiseks vähendama rahapakkumist.
"Majanduskasvu kõrghetk jäi eelmisesse aastasse ning seega on oodata kasvu järk-järgulist aeglustumist. Majandusarengutega kooskõlaliselt ning sujuva kohandumise tagamiseks on oluline vähendada rahapakkumist. SEB Eesti Ühispank on alates 2006. aasta algusest oma laenunõudeid järk-järguliselt karmistanud ning vähendanud seeläbi laenumahu kasvu. Näeme laenuportfelli kasvu alanemist ka 2007. aastal ja leiame, et see on Eesti majanduskeskkonnale väga vajalik," ütles Altvee.
Altvee sõnul põhines SEB Eesti Ühispanga esimese kvartali hea majandustulemus peamiselt suurenenud intressitulul.
Seotud lood
Nordea Eesti teenis esimese kolme kuuga
66,5 miljonit krooni kasumit, mis on 39% enam kui mullu.
2007. aasta esimene kvartal oli Hansapanga
Grupi jaoks läbi aegade edukaim – puhaskasum ulatus 109 miljoni euroni (1,7
miljardit krooni).
Sampo Panga juht Aivar Rehe on esimese
ametis oldud aastaga kasvatanud panga kasumlikkuse ühe kliendi kohta peaaegu
kahekordseks ning puhaskasumit kergitanud samuti üle kahe korra.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.